Dobrý den, chtěla bych se zeptat konkrétně na...

Dobrý den, chtěla bych se zeptat konkrétně na kočárky Roan Marita a Roan Kortina. Zajímalo by mě, zda byl na ni proveden atest závadnosti. Rozhoduji se o koupi kočárků a mám obavy o bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti.
Za vyřízení předem děkuji

Odpověď

Každý prodávající, který uvádí zboží na trh, zodpovídá za jeho bezpečnost. Je jen jeho problém, zda bude požadovat na výrobci certifikát o provedených zkouškách, nebo se spokojí s jeho slovem, že je vše v pořádku. Ale u kočárků platí ještě jedna věc. Jedná se totiž o výrobky určené pro děti do tří let, u nichž jsou mnohem vyšší nároky na zdravotní nezávadnost. Hračky a výrobky pro děti do 3 let musí totiž splňovat požadavky stanovené speciálně pro ně Vyhláškou ministerstva zdravotnictví o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do tří let. Prodejce by měl proto být na požádání schopen předložit doklad o zdravotní nezávadnosti výrobku.
Co se týče konkrétních značek kočárků, stačí, když se podíváte do systému RAPEX, i když není jednoduché v něm hledat konkrétní značku, ale hlavně požadujte po prodávajícím doklad o zdravotní nezávadnosti. Máte na to právo.

Stránky

Nejnovější články

Naposledy navštívené