Dobrý den,nevím , jestli se na Vás obracím...

Dobrý den,
nevím , jestli se na Vás obracím správně, ale potřebovala bych radu.
V únoru 2008 mně končí prodloužená rodičovská dovolená / synovi budou 4 roky 27.2. / a jsem podruhé těhotná - 14. týden . Měla bych tedy nastoupit do zaměstnání , ale protože se jedná o rizikové těhotenství , měla by mně být vystavena neschopenka, Budu mít nárok na nemocenské dávky , mateřský , a nebo rodičovský příspěvek ? Děkuji

Odpověď

Pokud se v rodině narodí další dítě a jeden z rodičů začne znovu pobírat peněžitou pomoc v mateřství, ukončí se vyplácení rodičovského příspěvku na starší dítě. Až peněžitá pomoc v mateřství skončí, lze pobírat pouze jeden rodičovský příspěvek, a to na nejmladší dítě v rodině.
Budete si moci vybrat délku pobírání RP.
Peněžitou pomoc v mateřství Vám bude vyplácet zaměstnavatel.

Až Vám lékař vyplní formulář o zahájení mateřské dovolené, odnesete jej opět svému zaměstnavateli. Nárok na PPM poté musíte nahlásit i na příslušném Úřadu práce. Na jeho základě Vám úřad pozastaví výplatu Rodičovského příspěvku – o jeho obnovení požádáte opět před ukončením PPM.
Pojištění platí zaměstnavatel pokud u zaměstnankyně za trvání téhož zaměstnání vznikne nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, považuje se za denní vyměřovací základ denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství; přitom se porovnávají denní vyměřovací základy před jejich redukcí (před úpravou podle § 18 odst. 7 písm. b) zákona o nemocenském pojištění).

Stránky

Nejnovější články

Naposledy navštívené