Doplňky stravy vs. těhotné a kojící ženy

Součástí naší běžné stravy jsou vitaminy a minerální látky, ale vlivem kulinářských úprav a způsobů uchovávání potravin se jejich množství radikálně snižuje. V dnešní hektické době se nám ne vždy podaří zajistit jejich dostatečný příjem.

Máme ale možnost přijímat je v podobě doplňků stravy. Především ženy, které chtějí otěhotnět, jsou těhotné anebo kojí, by měly dbát na dostatečný a vyvážený přísun vitaminů i minerálů. Ve všech těchto třech důležitých obdobích v životě ženy je potřeba příjem vitaminů a minerálních látek optimalizovat, a zajistit tak pokrytí potřeby organismu nejen u maminky, ale i u miminka.

Jak si tedy vybrat ten správný doplněk stravy, který zajistí optimální příjem vitaminů a minerálů pro Vás i pro Vaše miminko?

Doplňky stravy, které jsou určeny pro těhotné, obsahují optimální denní dávky vitaminů a minerálů. Výběr vhodného preparátu je tedy zcela na Vás. Jedna z věcí, na kterou byste se měly při výběru vhodného doplňku stravy soustředit, je správný obsah vitaminů a minerálů, především obsah kyseliny listové, jejíž doporučená denní dávka pro těhotné je stanovena na 400 μg.

Kyselina listová je nezbytná především před otěhotněním a na začátku těhotenství. Působí jako účinná prevence defektů neurální trubice u dítěte, je důležitá pro správný vývoj nervového a kardiovaskulárního systému. Pravidelným užíváním doporučené denní dávky 400 μg minimálně měsíc před početím se riziko vzniku defektů snižuje.

Náš tip:

Z doplňků stravy, které jsou na našem trhu, jsme pro Vás vybrali přípravek GS Mamavit, jenž nabízí kompletní a vyvážené složení vitaminů a minerálních látek a byl vyvinut ve spolupráci s odborníky z ÚPMD v Praze Podolí.

GS Mamavit obsahuje nejen dostatečné množství kyseliny listové, ale i selen a jód. Jako jeden z mála na trhu neobsahuje žádná umělá barviva ani konzervační látky. Neobsahuje ani cukr, hodí se tedy i pro diabetičky.

Více informací na www.mamavit.cz

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené