Dvě úžasná muzea pro malé děti: U6 a Dětský svět v Ostravě

Obě muzea jsem navštívila s našimi dětmi a byly nadšené. Pro předškoláky i malé školáky je to vážně bomba. Stojí za to dojet sem i vlakem a užít si tu zábavný den nebo celý víkend. Obě muzea jsou vedle sebe v Dolních Vítkovicích v Ostravě. U6 neboli Malý svět techniky děti znají z tv Déčko a určitě se jim zalíbí i Dětský svět hned vedle.
foto: Alice Kavková

Vyhraďte si na muzea dost času, klidně na jeden celý den. Návštěva se může protáhnout a spolu s cestováním po městě, obědem apod. to je atrakce na několik hodin. Tak pozor, ať své malé návštěvníky totálně neutaháte.

Dětský svět

Expozice je pro děti od dvou do šesti let s doprovodem rodičů nebo jiného dospělého. Dospělí se nebudou jen dívat, pomáhají dětem plnit úkoly, hrají si společně s nimi. Vzhledem k tomu, že větší část malých návštěvníků neumí číst a psát, předávání informací probíhá audiovizuální formou nebo je intuitivní. Vše je přizpůsobenu věku a schopnostem dítěte.

Výtvarné pojetí je přizpůsobeno dětskému vnímání světa. Vše je barevné a zjednodušené, pochopitelné pro dětskou mysl.

Dětský svět – více fotek ve fotogalerii pod článkem 

Co v této expozici najdete?

Dětský svět vypadá trochu jako krajina, tu je venkov, farma, zvířata, můžete si tu podojit krávu nebo nakrmit slepice, jinde je zas město a stavba, obchod, dílna, autoservis, lékař, kuchyně či prádelna. Uprostřed všeho je louka, kde děti můžou řádit na odrážedlech, běhat a vybírat, kam dál se vydají. Jestli do strašidelného lesa nebo do vodního světa.

U6 neboli Malý svět techniky: vhodné i pro větší děti

Jedinečná výstava je umístěná v budově bývalé VI. energetické ústředny v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. Odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po současnost. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí, ale i ve světě.

Čtěte také:

Cílem je přiblížit malým i velkým objevitelům problematiku vědeckých oborů a na praktických příkladech jim ukázat, že technika není žádný strašák, ale záživný obor s budoucností. Kdo dostane hlad či žízeň, může se i naobědvat v krásné kavárně Julesa Verna.

Malý svět techniky – více fotek ve fotogalerii pod článkem

Hodně dětí asi bude znát tento prostor z dětského pořadu České televize vysílaného na Déčku. Právě kvůli dalšímu natáčení je tu občas pro veřejnost zavřeno. Konkrétně ve dnech 23.–24. 5., 6.–7. 6., 5. 9., 3.–4. 10., 7.–9. 11. 2016.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené