Fotonávod: Chyby při zacházení s děťátkem

Konečně jste se dočkali svého mrňouska? Držíte ho v náručí a nejste si jisti, zda mu nějak neublížíte? Představujeme vám nejčastější chyby při zacházení s děťátkem.
foto: Profimedia

Správné zacházení s miminkem v prvních dnech jeho života má velká vliv na jeho psychomotorický rozvoj i na správné držení těla v dospělosti. Odpovídající manipulace s novorozencem má vliv na zapojení a posílení zádového a břišního svalstva, které bude zajišťovat fyziologické postavení páteře, správnou funkci vnitřních orgánů i spolupráci ramen a pánve při napřimování. Podívejte se, jaké jsou nejčastější chyby v zacházení s miminkem.

1. Pozor dejte na špatné držení miminka. V této pozici se miminku přetěžuje páteř, protože celá váha je na zadečku miminka. Dítě by nikdy nemělo v náručí „sedět na zadečku“. Dítě, které ještě samostatně nesedí (cca 8. měsíc), nesmí sedět ani při nošení a přenášení.

 

2. Špatné držení dítěte. Není dostatečně podepřená hlavička a dítě opět „sedí“ mamince na ruce.

 

3. Při přetáčení ani při jiných pohybech děťátko netaháme násilím, do pohybů ho nenutíme. Všechny pohyby vykonáváme lehce a jemně.

4. Při manipulaci s děťátkem hlídejte, aby hlava miminka byla vždy podepřena. Zde se miminko propíná do luku, protože ho maminka podpírá na špatném místě.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené