Goji, Spirulina a další netradiční potraviny

Nevíte, co je Goji či Spirulina a hledáte pro své nenarozené miminko tu nejlepší výživu? Existují exotické potraviny, které se těší stále větší oblibě.

Goji

Jsou to sušené plody kustovnice čínské. Plody mají červenou barvu a vypadají trochu jako sušené rozinky. Chuť se těžko k něčemu přirovnává (chce to vyzkoušet). GOJI je považováno za léčivou potravinu, která podporuje dlouhověkost a vitalitu. Obsahuje 18 druhů aminokyselin, až 21 stopových prvků a je to jeden z nejbohatších zdrojů karotenoidů, bohatší na betakaroten než mrkev.

Dále obsahuje silné antioxidanty, které zabraňují poškození buněk a stárnutí organismu. Suší se šetrně na slunci a bez použití chemikálií.

A jak je využít? Jednoduše zobat jako rozinky nebo přidat do müsli, jogurtů, či si připravit čaj.

Konopné semínko loupané Bio

Semínka jsou unikátním zdrojem jednoduchých bílkovin, jejich konzumace přispívá k dobrému fungování imunitního systému. Obsahují 20 aminokyselin včetně 8 esenciálních. Jsou bohatá na minerály, jód, chrom, stříbro, chlorofyl a lecitin.

Mají výbornou oříškovou chuť a je možné je nasypat do jogurtu, müsli, na salát, přidat do buchet, prostě fantazii se meze nekladou.

Z konopí se také vyrábí mouka, čokoláda, různé tyčinky atd.

Chlorela a Spirulina

Jsou to sladkovodní řasy, které podporují imunitní systém, obsahují výjimečně mnoho vitamínů, minerálů - významné jsou zejména hořčík a železo, a látek podporujících detoxikaci organismu, krvetvorbu či redukci tělesných pachů.

Mají významný obsah antioxidantů. Pomáhají šetrnému a přirozenému způsobu vyprazdňování tlustého střeva, urychlují průchod odpadních látek a zabraňují jejich hnilobnému rozkladu. Potlačují tvorbu hemeroidů, zácpy a křečových žil. Působí příznivě při onemocnění cukrovkou. Zlepšují koncentraci, paměť, zpomalují stárnutí a posilují energii. Podporují hojení ran a ochraňují před UV zářením.

Používají se tablety, čisté lisované masy, a to dle návodu, většinou cca 15 min před jídlem.

Bio sušená syrovátka Amálka

Ve formě koktejlu je výborná ke snídani nebo svačině, má několik příchutí a existuje i ve formě bonbónů.

Sušená syrovátka obsahuje minerální látky, stopové prvky, vitamíny, a to v přírodní formě, což naše tělo lépe využije. Je bez přidání cukru a sladidel.

Podporuje peristaltiku a tvorbu střevní flóry, prospívá pokožce, a to i díky obsahu draslíku, který podporuje hydrataci pokožky, zlepšuje její strukturu, vzhled a pomáhá při celulitidě. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, pro svůj vysoký obsah vápníku má pozitivní vliv na kosti a zuby. Je vhodná i pro kojící ženy, protože zlepšuje kvalitu mateřského mléka.

Quinoa

Je bezlepková obilovina, velmi ceněná pro vysoký obsah železa, bílkovin a dalších minerálů.

Drobné žluté kuličky připravujeme jako přílohu, buď samostatně, ale aspoň ze začátku je však lépe nakombinovat třeba s rýží nebo pohankou. Uplatní se také jako zavářka do polévky.

Nebojme se vyzkoušet něco nového.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené