Hračky

Hračka je předmět, který slouží ke hře a zábavě dětí, dále pak k rozvoji motorických schopností i k vývoji procesů myšlení a představivosti. Dětské hračky můžeme rozlišovat podle materiálu, podle tvaru, podle funkce i podle toho, pro jak staré děti jsou určeny. Každé dítě má nějakou svou oblíbenou hračku, na kterou nedá dopustit. A zdaleka se nemusí jednat o tu nejdražší nebo nejpropracovanější.

Dalo by se říci, že hračky jsou staré jako lidstvo samo a společně s lidstvem se vyvíjejí. Pravdou je, že hračky prošly opravdovým vývojem, od přírodních materiálů a jednoduchosti k elektronickým komponentům a multifunkčnosti. Dříve si děti celé své dětství vystačily s jednou hračkou, dnes pokojíčky některých dětí připomínají hračkářství ve velkém obchodním domě.

Stejně jako autosedačky a kočárky, i hračky procházejí testováním. Hlavními kritérii, podle kterých je hračka testována, jsou: estetická hlediska, hygienické požadavky, hledisko pedagogické, bezpečnostní i ekonomické.

Vstup do podrubriky Hračky.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den já mám před sebou poprvé v životě období, kdy v roli rodiče řeším hračky pro své vlastní dítko.  Vánoce jsou pro děti a já chci , aby je měl syn nádherné. Zamilovala jsem si web hračky 4 kids a tam je tolik věcí že nevím co synovi koupit dřív.Ještě že máme tolik babiček a hračky jim můžeme rozdělit...

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené