I těhotná nevěsta může být krásná a sexy

Jste těhotná a plánujete svatbu? Svatební salony dnes nezapomínají ani na nevěsty s bříškem. A záleží jen na vás, zda se jím chcete pochlubit, nebo je naopak schovat před zvídavými svatebčany. Ať se přikloníte ke keterékoli z obou variant, pro vás máme pár dobrých rad.

V jakém měsíci těhotenství se budete vdávat

Jakožto pro těhotnou pro vás bohužel, či bohudík, neplatí standardní rozvrh plánování svatby. Půl roku předem si šaty rozhodně zkusit nechoďte. I za pouhé dva měsíce se vaše tělo změní tak, že je sama nepoznáte.

„Těhotným ženám doporučujeme přijít si vyzkoušet šaty poprvé pět šest týdnů před obřadem, a poté ještě týden před svatbou vše přijít zkusit znovu. Přijít dříve nemá význam, protože maminka nikdy neodhadne, jaké bude mít bříško za několik měsíců,“ říká Marie Nováková, majitelka svatebního salonu Adina.

Chcete bříško skrýt, nebo dát na odiv?

Stále přibývá těhotných žen, které se za své těhotenství nestydí a jsou na ně i na svatbě náležitě pyšné. Některé ženy si ale svatební den vysnily již jako malé a kulaté bříško jim do harmonogramu prostě nezapadá.

„Není třeba mít obavy a pocity méněcennosti kvůli změnám postavy, které ne vždy uspokojují ženiny představy. I těhotná nevěsta je krásná, pokud zvolí střih svatebních šatů tak, aby vynikly její přednosti,“ potvrzuje Klára Šenbergerová, majitelka svatebního salonu Esposa.  Podle toho, jak se s bříškem rozhodnete naložit, se mohou šaty rozdělit do tří kategorií:

Klasické svatební šaty, do kterých se nevěsta do třetího měsíce většinou stále vejde, jen se někde povolí, zaberou a přizpůsobí její postavě.

Výhoda: Většinou se nepozná, že jste těhotná.

Nevýhoda: Upnutými modely tlačíte plod. Při větší manipulaci s již hotovým střihem se může střih šatů zdeformovat a nakonec nemusí vypadat hezky.

Šaty, které se dají přizpůsobit bříšku, nejsou již zcela normální svatebními šaty. Patří sem ty, které nemají klasické těhotenské střihy, ale dávají již bříšku prostor. Narozdíl od prvního typu šatů v nich bříško neskrýváte, ale přiznáváte. Bez toho, abyste své těhotenství nějak zdůrazňovala.

Nevýhoda: Pokud máte menší bříško, mohou si někteří příbuzní myslet, že jste poněkud tlustá. (Bříško zamění za tuk.)

Výhoda: Nemusíte se pídit po vysloveně těhotenských šatech, tyto budete moci lépe sehnat.

Volné těhotenské šaty jsou ty, kde jasně dáváte najevo, že jste těhotná, a dokazují, že jste na své ženství náležitě pyšná. Není se také za co stydět. Doby, kdy se těhotenství maskovalo, jsou pryč. Nejčastěji jsou to šaty empírových střihů (rozšiřující se již od prsů dolů).

Nevýhoda: Těchto modelů není moc. I přesto mezi nimi ale najdete opravdu krásné šaty.

Výhoda: V těchto typech šatů se budete zřejmě cítit nejlépe. Jsou nejpohodlnější, volné, vzdušné a budou vaše těhotenství znamenitě doplňovat.

U šatů je potřeba řešit nejen jejich velikost, ale také to, jak jsou pohodlné, z jakého jsou materiálu, jak vás omezují v pohybu, zda netlačí na bříško, ale především – zda se v nich cítíte dobře.

Materiál

V těhotenství jste více citlivá, a proto při výběru šatů věnujte pozornost látce. Materiálů je nepřeberně – krajky, taft, organza, satén, hedvábí a mnoho dalších. Každé nevěstě vyhovuje něco jiného. „Látka šatů by měla být příjemná na pokožce, neměla by ji nikde škrábat či svědit. Vybírat by se měla látka vzdušná – například šifon, který je oblíbený pro svou lehkost,“ vysvětluje Marie Nováková.

Střih

Střihů je taktéž nepřeberné množství. Nejčastějším těhotenským střihem jsou empírové šaty, které mají hned několik výhod. Empír totiž pomůže během celého těhotenství, vždy ale jinak. Zatímco na začátku gravidity zakulacené bříško velmi dobře skryje, na konci mu dá decentně vyniknout. Rozhodnete-li se pro klasické svatební šaty, které si necháte upravit, spíše se vyhýbejte A střihům. Hodně široká sukně vás totiž opticky zmenší, což už při tak baculatější postavě asi není žádané. Opticky klamat vám pomohou také detaily. „Pokud chce nevěsta své mateřství trošku maskovat, měla by se vyhnout zcela hladkým materiálům v oblasti bříška. Ideální jsou různé překlady, zavinování látky přes bříško. Tyto detaily odvádí pozornost od samotného bříška,“ doporučuje Klára Šanbergerová.

Cena

Nejlevněji vás vyjdou šaty, které si půjčíte v salonu. Vypůjčit si je můžete již od pěti tisíc korun. Abyste neztrácela zbytečně čas, vyberte si několik salonů na internetu a obvolejte je. Ptejte se na počet těhotenských modelů a jejich velikosti. Nepůjdete tak do prodejny zbytečně. Šaty byste si neměla zakoupit či zapůjčit hned v prvním z nich. Je sice pravda, že váš výběr je omezený, ale kvůli tomu nemusíte přistupovat ke kompromisům.

Za šaty koupené zaplatíte kolem 20 tisíc korun.

Ušití vás bude stát podle toho, kdo šaty šije. Pokud místní švadlenka, můžete se dostat na ještě nižší cenu než v salonu. Pokud si je necháte ušít od známé módní návrhářky, začíná cena na 30 tisících.

Zkuste se inspirovat u předních českých návrhářek – Soni Hlaváčkové (www.tinity.cz), Beáty Rajské, Tatiany Kovaříkové (www.tatiana.cz), Evy Brzákové (www.e-be.cz) či Denisy Nové (www.dnb.cz).

Všechny fotografie byly pořízeny ve svatebním salonu Adina.

 

18.3.2009 4:10 | autor: Michaela Mazancová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist