Kateřina před porodem: Deník Kateřin K. (I. díl)

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Tak jsme na světě! Nepíšu v onom tolik používaném mateřském plurálu („jé, to jsme se ale krásně vyčurali“), ale dávám světu najevo, že jsme dvě. Jedna po narkóze znovuožilá, jedna je zde nově s prvním životním nadechnutím. Dvě Kateřiny K., ale už jen jedna Kačenka. Jméno je naštěstí tak variabilní, že nám nebudou říkat „malá“ a „velká“.
Krásná těhotná žena
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


 

Sice bude mít holčička narozeniny, za chvíli svátek, doslova za chviličku zase Mikuláše a ještě Ježíška. Časem začne asi i prožívat silvestr a najednou na deset a půl měsíce utrum. Ale proč neprožívat moc fajn období plné oslav a pozorností. Naopak, bude se mít po prodloužený adventní čas jako královna.

Čtvrtek 13. 11.

Poklidně vstáváme. Snídáme vystřelovací tousty, já s Carem, kluci s čajem. Nervozita nikde. Ignoruji uklízení kuchyně, ustelu postel a postýlku, vyndám ze skříně připravenou tašku a odcházím do sprchy. Lukáš přebírá iniciativu a já se soustředím už jen na holčičku a sebe. Ve sprše čekám od přebalováku sprchu dotazů typu: „Kde máme ...?“ Ale L. je empatický a snaží se. Prý můžeme jet. Tak se ptám já, zda má Tomášek zabalenou tašku, připravené pití... Ještě si mažu břicho krémem proti striím. Po půl hodině skutečně jedeme, ale ještě ne do porodnice, ale tisknout výsledky laboratoře, které mám mít s sebou. Došel toner atd.

Přečtěte si také:

V porodnici čekáme hladký průběh, ale informace: „Dostavte se 13. 11. do 12 h na příjem“ se ukazuje jako nedostačující. Nikdo o mně nic neví, ale nakonec najdou moje jméno na operačním plánu. Musím do kartotéky pro bílý formulář, pak do 4. patra odevzdat připravené desky s dokumenty z CMC. Pro změnu musím teď zase úplně dolů zpátky, ale do kanceláře vedle kartotéky, tentokráte přijímací.

Lukáš vycítil příležitost, jak využít mého vyřizovacího rauše a nerozhodit mě dojemným loučením, stejně jako Tomova zaujetí ze živých rybiček. Pusa a pusa a Tom ani nepostřehl, že už tam nejsem. Poslouchala jsem, zda nepláče. Neplakal, hafal na rybičky.

Po asi 15 letech jsem viděla vyplňovat formulář psacím strojem! Dostala jsem na památku 3 pohlednice. A zase nahoru. Gynekologické vyšetření, vyšetření anesteziologem. Odběr krve, první prasklá žíla, modřina. Prošvihla jsem oběd, tak mi dovolili dojít si do kantýny, do kantýny s velkým K, ve které několik desítek let stojí čas.

Zaplatila jsem si nadstandard a bylo to báječné rozhodnutí. Zasloužím si pár hodin klidu v krásné a čisté polohovací posteli (jak ta mi teď chybí a jak mi chyběla při šestinedělí). Přečtu bez vyrušení 60 chybějících stránek v knize, zaklapnu tvrdé desky a koukám, jaká je venku tma. Bude 19 hodin a mám hlad. Můžu jíst do půlnoci, ale co? Večeři nikdo nedonesl a já se o ni nezajímala. Venku jen vidím regál s použitým nádobím. Naštěstí mám v ledničce záložní sváču. Pouštím si Vyprávěj a uvědomuji si, jak odpočívám a koncentruji se jen na sebe a holčičku. Tento díl seriálu se mi netrefil do nálady, byl to spíš doják. Nene, žádný sentiment, jen myšlenky na rodinu. Voláme si s Lukášem a povzbuzujeme se. Manželská romantika končí pokynem sestřičky, že se jde na předporodní přípravu. Blé.

Těhulka LIVE!

Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II.

Zbytek večera trávím v koupelně. Mé vyčištěné tělo čistím předlouhou sprchou a vedu vnitřní rozhovor s dcerou. Připravuji ji na šok. Najednou se před ní otevře nebe, bez přípravy. Jeden z těch zabalených pánů se zelenou čepicí ale bude její tatínek. Užívám si ticha a krásného prostředí nadstandardu. Tělo je unavené a mysl těká. Myslím na Tomáška a začíná se mi stýskat. Bude to moje první noc bez syna. Proti původnímu přesvědčení polykám prášek na spaní. Udělala jsem dobře.

V 5.30 mě budí sestřička, nápadně krásná a milá. V mém rozpoložení mi připadá jak anděl doprovázející mě někam na životní křižovatce. Sprchuji se, balím věci, uléhám k infuzi. Ani se neleknu a jedeme na sál. Těším se na manžela. Ale bude to ještě napínák, zjišťuji, že je teprve pár minut po sedmé a Lukáš má přijít v půl osmé s tím, že se malá narodí mezi 7.30 a 8.00. Trochu nervy, zda porod své holčičky stačí.

Více díl druhý. Teď ještě odpočívám.
Kateřina

Kačenka je už na světě.  Podívejte, jak jí to sluší.

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 7
Obrázek uživatele Kacab
Kacab

Milá Kateřino, taky se jmenuju Kateřina a narodila jsem se 10.11., takže vnímám listopad+prosinec jako takovou jednu velkou párty a nevadí mi, že to je v kuse :-) Gratuluji k miminku a přeji oběma hodně zdraví a štěstí!

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Milá Zuzko G.,

moc děkuji za zpětnou vazbu. :-) pokud někomu mé čtení sedí, mám samozřejmě radost. Zjistila jsem, že psaní je pro mě výborná "terapie", člověk trošku pustí páru a donutí ho zamyslet se nad tím, co se to kolem něj vlastně děje. Nad vlastním blogem jsem nikdy neuvažovala a žádný nemám, ale malinko vzdadu někde v hlavě tuto myšlenku už mám - nějak si nedovedu přědstavit, že by to teď všechno naráz skončilo. Anebo fakt při třetím těhotenství - k mé radosti ho v porodnici lékaři nevyloučili, všechno šlo hladce. :-) Stran nemoci - přesně tak, jak píšete, určitě jde do velké míry o to, jaký postoj k ní zaujmeme. Mějte se krásně a ať Vaše malé prospívá!

Zuzko a Deniso,

moc díky za přání. Jména pro svou potencionální dceru jsem si v duchu vymýšlela snad od puberty a Katka tam vážně nikdy nebyla. :D Ale přijde nám to fajn, hodí se stylově k bráchovi Tomáškovi a navíc máme obě iniciály KK. Mějte se moc krásně. KK a KK

Obrázek uživatele dencas
dencas

Milá Katko, též se připojuji s gratulací k narození malé Kačenky a přeji, ať Vám krásně roste a hlavně hodně zdraví Vám oběma.

Mějte se moc hezky, užívejte si svých dvou dětí a těším se na další pokračování deníku.

Denisa

Obrázek uživatele Zuzana T
Zuzana T

Katko, moc gratuluji k narození krásné Katušky :) Máte pravdu, že je to moc hezké jméno, které má spoustu hezkých zdrobnělin. Mějte se obě Katky moc hezky a těším se na další vyprávění, jak se máte :) A hlavně zdraví vám oběma! Zuzka

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Katko,

moc Vám gratuluju k narození krásné holčičky! Ať Vám krásně roste a prospívá :)

Nikdy nepíšu komentáře, ale tentokrát mi to nedalo, řekla jsem si, že i tu registraci překousnu, protože Vy si zasloužíte zpětnou vazbu :)

Našla jsem Váš blog až ke konci těhotenství, nicméně i když už se mě starosti těhotných netýkají, ráda sem občas zajdu a přečtu si Vaše příspěvky. Na rozdíl od jiných těhulek live, článků a blogů je Vaše psaní vkusné, čtivé, vtipné a navíc ještě nutící k zamyšlení. Nemáte vedle babywebu svůj blog? Nebudete si ho zakládat? :) Budete mi chybět :) Nebo se sem aspoň vraťte při třetím těhotenství :))

Poslední věc, opravdu Vás obdivuji, jak s Vaší nemocí vše lehce a s nadhledem zvládáte. Jste důkazem, že vše zvládáme tak, jak si to nastavíme v hlavě. 

Mějte se krásně, užívejte si mateřství a ignorujte všechny připomínky ohledně toho, jak brzy po sobě se Vaše děti narodily (pokud to někdo řeší, je to pouze jeho problém, Vy se tím nemusíte trápit). 

S pozdravem

Zuzka

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Jarko, moc děkujeme. Alespoň nějaké překvápko bylo, je fakt, že dneska toho víme dopředu tolik - pohlaví miminka, podoba z 3D, odhad váhy, datum porodu... Že jsem alespoň něco nechala ráda zahalené. Jak Vy zvládáte? Napíšeme si do diskuse. Díky a zdravím.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Katko, gratuluju Vám ke Kačence! Celou dobu jste jméno tajila a já byla od doby, kdy jste tu v článcích odtajnila pohlaví, strašně zvědavá, jaké jméno vyberete. Mám tetu Kateřinu a znám spoustu Katek, a všechny jsou moc fajn a úžasné ženy! Ať je Vaše Kačenka zdravé, spokojené a usměvavé miminko a vyroste z ní skvělá a pohodová žena! :-)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené