Kateřina ve 23. týdnu těhotenství: Chorvatská depeše

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Dnes se ozývám z ostrova Pag. Musím říct, že je to velmi příjemné místo a cítíme se zde celkem anonymně – Čechy jsme samozřejmě potkali, ale není to hlava na hlavě jako jinde v Chorvatsku. Lukáš ode mě dostal pochvalu za dobře vybrané místo – nic nám tu nechybí, všude kolem je hodně dětí, a navíc máme celkem separovaný apartmán s kuchyní a terasou, kde nikoho nerušíme.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Cesta proběhla až na jednu zácpu kvůli nehodě výborně – Tomášek ji zvládl nad očekávání dobře a já taky, sice jsem si musela dávat nohy nahoru na palubní desku, což tedy rozhodně nevypadá dobře, ale co. Přesedala jsem si zezadu dopředu, abych byla taky u malého a trochu si s ním cestou pohrála, ale vedle řidiče je můj žaludek o poznání více v klidu. Hlavní je, že jsme cestu rozložili a první noc strávili v Šaldorfu u Znojma. Už jsem jednou psala, že nejsme na žádné velké plánování, i když tohle bylo trošku hodně. :-D

Lukáš přišel v poledne z práce s nápadem, že pojedeme namísto večer nebo ráno „už teď“, protože jeho kamarádům se uvolnil pokoj v penzionu na Moravě, kam každoročně jezdí na kola = do sklípku. Lukáš si letošní akci nechal ujít kvůli rodinné dovolené, a tak to byl výborný kompromis a navíc příjemné rozložení cesty. Všechno jsme zabalili během hodiny a půl a šla mi hlava kolem. Máme nové auto s obřím kufrem, ale rázem se v mých očích hodně smrsknul. Kočárek, cestovní postýlka, plenky, synkovo jídlo na týden, pár hraček, nafukovací bazének, oblečení... asi víte, o čem mluvím. Zapomněli jsme opravdu jen asi tři drobnosti a jelo se!

Těhulka LIVE!

Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II.

A sklípek? Zkrátím to – jedna těhotná, nemluvně a 5 chlapů ve sklípku, víc než nestandardní situace. Výborně jsem se ale pobavila pohledem zvenku na nezřízenou degustaci. A přiznávám se k vypití decky (věřím, že fakt jen deci, byť jsem byla lanařena) výborného bílého vína. Díky videochůvičkám jsem byla celkem dlouho venku před penzionem a krásně se mi spalo před cestou.

A tady? Proti dnešním šestatřiceti, které měla ségra na dovolené v ČR, se tu mám výborně. Lukáš se potápí, Tomášek si hraje v bazénku se střechou, my si střídavě s holčičkou plaveme v moři nebo se ukrýváme v plážovém polostanu a hlídáme syna a bratra, aby se nám neutopil ve svých deseti centimetrech vody. Zpátky do Prahy zatím ani za nic. Všechno je v pohodě, je mi teď moc dobře.
Kateřina


Očima tatínka

Cesta trvala 13 hodin, Tomáš se ale držel. Moře zatím moc nevnímá, spíš ho zajímá jeho bazének na pláži, který jsem mu speciálně vybral, aby měl stříšku – to jsem viděl poprvé tady u jiných mimin. Nemusíme řešit únavné sundávání kšiltovek. Ani nevím, jestli se miminka opálí tak jako my. Katka ho maže snad pořád padesátkou krémem.

Hlavně měla chudák skoro trauma z těhotenských plavek, jsou trochu legrační, ale má v nich i menší břicho než některé zdejší dámy. Taky pořád řeší stehna a zadek, že jí moc roste, ale ještě se to dá vydržet poslouchat. Myslím, že je to tu pro ni jako pro těhotnou dobré, může si tu konečně zaplavat, což je na její záda teď důležité.

Taky jsem se ji snažil namasírovat, ale křičela, že ji to bolí, hlavně ta oblast zad kolem břicha, tak ji kontroluji, aby hodně plavala, aby neplavala daleko, aby neupadla při výstupu z moře, ale zvládá. Mám dobrý pocit, že taky odpočívá, když tu má Tomášek víc zábavy. :-)


 Kateřina právě prožívá 23. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Ahoj Zuzko,

ajaj, Bechtěrev není zrovna příjemná nemoc, ale dá se opravdu hodně ovlivnit Tvým přístupem, hlavně cvičením, ale to určitě víš. Já jsem byla v celkem komplikované fázi, kdy se u mě po biologické léčbě objevila TBC a měla jsem 2x koxitidu (zánět kyčle), navíc jsem byla po operaci slepáku. Tyto komplikace v anamnéze zapříčinily totální zmatek lékařů v porodnici, takže mi neustále tvrdil každý něco jiného. Resumé, se kterým jsem šla k porodu bylo jednoduché - zkusíme to normálně a když to nepůjde, udělají císařský řez. Indikovaná jsem byla k normálnímu porodu kvůli narkóze - epidural do páteře jsem mít nemohla a do celkové se jim nechtělo... Rodila jsem 37 hodin a normálně to prostě nešlo, takže nakonec se konal akutní císař - bylo to ale kvůli stavu svalů a srůstům v břiše, což s Bechtěrevem souviselo. Malý se přes to prostě nemohl prodrat. Teď víme, co se děje a budu mít plánovaný císařský řez. Každopádně upozorňuji, že mám B. diagnostikovaného 10 let a problémy se zády jsem měla od 4 let! a taky byly komplikace. Nezáleží na nemoci, ale na průběhu. Nicméně kamarádka Bechtěrevička rodila obě děti císařem taky a zvládla vše vpohodě. Co se týče těhotenství - snad nikdy jsem se necítila lépe. Na konci těhu jsem se snažila co nejvíc polehávat a snižovat tlak na páteř. Nejhůř mi bylo po porodu bez léků a po císaři, kdy jsem se nemohla protáhnout, zacvičit si... Tejpy jsou výborné! Hned po porodu co nejvíc choď - pomáhaly mi dlouhé procházky s kočárkem, mohla jsem se o něj opřít a pomalu se dostat do kondice. 3 měsíce po porodu jsem začala chodit  cvičit a pak to bylo fajn. Taky je důležité, abys byla při kojení vždycky opřenánebo co nejvíc kojila vleže, ale dá se to. :-) neboj. Teď mám už pupek a neustále zvedám osmikilové dítě a všecko zatím drží, i když pobolívá, ale dá se. V mailu najdeš nějaké další tipy a zkušenosti. Měj se fajn ať vše dobře dopadne!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Káťo,

 

v předchozích článcích jsem se dočetla, že máš Bechtěreva. No, mě ho letos diagnostikovali také. Momentálně jsem ve 21. týdnu. Zatím, co se týče zad, tak nějak zvládám. Některé dny jsou horší jiné lepší. To asi znáš moc dobře. CCa před 14 dny jsem si nechala zatejpovat bedra jako podporu. A musím říct, že jsem zatím mile překvapená. Ale na co jsem se chtěla vlastně zeptat. Už jedno dítko máš a mě zajímá jestli jsi rodila spontáně nebo sekcí (císařem). 

A taky by mě zajímaly tvoje zkušenosti v pokročilém stádiu těhotenství. Jak to tvá záda zvládaly. Děkuji Ti a přeji krásné léto Zuzka (zujky@seznam.cz)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené