Kateřina ve 32. týdnu těhotenství: Žádný mimina tady nepotřebujeme!

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Dost možná to bude vypadat, že se mi svět smrsknul na pískoviště a vidinu holčičky, a dost možná to tak je. Chci maximálně využít teplé zářijové dny a hřiště s pískovišti jsou tím nejlepším řešením pro nás tři – holčička slyší jen radostné pištění dětí, vnímá moje vrnění z vyhřívání se na sluníčku a pohodu – nemusím Toma zvedat, houpat, konejšit a namáhat záda a klouby, jednoduše ho posadím do pískoviště a kochám se.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru rodinné fotografie“ Fotopromě.cz


A moje batole se vprostřed pískoviště tváří jako z reklamního letáku na dětskou pojistku, idylka... až do té doby, než musíme domů, to už kanou slzy jako hrachy a mně málem taky – už jsem zcela vzdala vidinu čistého kočárku. Písek je všude, na všem a ve všem, i v plence se ho najde dost včetně kamínků. A jak víme, děti dokáží být někdy kruté a já to teď zvlášť těžce nesu.

Uvědomovala jsem si svoje štěstí ze šťastného dítěte, především ze zjištění, že je dítě společenské, kooperující, že nemá potřebu mlátit ostatní lopatkou, rozšlapávat jim bábovky a nebojí se zapojit do hry jiných. Ostatní děti ho baví a zajímají. S tím nejnádhernější úsměvem přilezl ke skupince větších (2–5 let) kluků a snad s veškerou naivitou, kterou bychom na světě v jednu chvíli sebrali a podrželi, si k nim přisedl s lopatkou a přidal ruku k dílu – hloubil tunel. A přišla sprcha: „My tady žádný mimina nepotřebujeme!“ a drobný strkanec jednoho staršího kruťáka, leč z nezvládnutého zachvácení velkým vztekem. Po prvotní, asi tak dvouvteřinové hluboké lítosti, se mi začala otvírat rybička v kapse, jak by řekl jeden můj kolega. Se zvýšeným pulzem připravena bránit syna jako lev jsem hledala vysunutou hlavu medové matky a šla řešit situaci. Chlapeček tentokrát velmi sebevědomě směrem ke mně svou nemilosrdnou větu zopakoval. A já mu stejnou dikcí a s jeho napodobeným výrazem v obličeji řekla, že on je sám pěkný mimino a že si sami postavíme takový tunel, až se ten jeho sám proboří. Maminka nikde a malý drsňák mě obdařil pohledem rozzuřeného rotvajlera, něco si cedil pod neexistující vousy. Slyšela jsem jenom zřetelně: „Jsi sama pěkně tlustá.“

Přečtěte si také:

Pak dorazila kamarádka (dospělá žena s jedním dítětem, která tedy už těhotná byla) a stala se jí věc, o které bych si nikdy nemyslela, že se může stát. Ještě než jsme se přivítaly, začala se smát, protože mě viděla z dálky sedět na lavičce a přemýšlela, jak mi taktně říci, že jsem nějak pěkně přibrala. Prý dočista na okamžik zapomněla, že jsem těhotná.

Na svoje těhotenství tedy už nezapomínám. Jsem pěkně ufuněná, útisk plic odhaduji na 60 % a útisk močového měchýře asi tak na 80. Bydlím v pražském obvodě, kde budou zanedlouho probíhat komunální volby. Můj hlas dám té politické straně, u které najdu v programu příslib vybudování sítě veřejných záchodků. Ale mám za to, že už nám je jeden politiko-sportovec nasliboval a skutek utek. Asi politika nebyla taková selanka, jak si myslel.

Každopádně se ze mě naoko stává žena bez tváře a bez politického názoru (i když blafuji, nejspíš jsem už rozhodnutá volička), protože při procházkách s kočárkem narážím na samé stany politických stran a skoro u všech jsem zastavována. Je to nevídaná zábava. Těhotná matka s kočárkem, to je zjevně terno. Doslova mě atakují nejrůznější typy členů volebních týmů a pokládají i dotazy, co že mi v té Praze 6 chybí. Vždycky jim řeknu, že mi zrovna chybí čisté veřejné WC, kam by se dalo jít s kočárkem (nejbližší mám 4 km daleko a tam se vážně jít s kočárkem nedá). Nastane ticho a Tomášek dostane balonek. Reakce žádná. Nikdy jsem neměla doma tolik propisek a nejrůznějších věcí, o nichž z větší části ani nevím, k čemu slouží. Nikdy jsem neměla tolik času na pročtení volebních programů a nikdy jsem se tolik nebavila nad tím, že na každé lampě najdu obří fotku jiné hlavy s úsměvem, někdy i dvou hlav vedle sebe. A pod nimi víceméně nic neříkající heslo. Tomášek hlavy vnímá jako výukový materiál k procvičování, kde jsou uši, nos a oči. A popravdě – sama vážně nevím, k čemu jinému nám tady ty hlavy visí, alespoň že ty děti z toho něco mají.

Těhulka LIVE!

Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II.

V žádném hesle pod hlavou není nic o dětech, maximálně se objevuje přídavné jméno „rodinná“ a dál nic moc. Zatím nikde nic o těhotných, miminech, bezbariérových chodnících, záchodcích, nízkopodlažních navazujících spojích atd. Takže myslím, že téma mimina fakt potřebujeme!

Ať volby vyhraje kdokoliv, nebudu šťastnější ani kvůli propisce, ani kvůli jednomu třeba i dodrženému bodu z volebního programu vítězné strany. Budu šťastnější třeba díky dalšímu miminu. To potřebuju, milý kruťáku z pískoviště. Mně se narodí holčička a můžou nastat jen tři varianty:

  1. Zdědí jen ty nejlepší vlastnosti po mně i po Lukášovi – bude citlivá, pořádkumilovná, spolehlivá, cílevědomá, talentovaná výtvarně, hudebně i sportovně. Fyzicky bude fakt hezká, získá pouze to nejlepší z obou z nás – vlasy i s barvou po mně, aby se hodila k bráchovi, ale po Lukášovi vlnité, zoubky po Lukášovi, obě varianty očí ujdou, rty po mně...
  2. Zdědí jen ty nejhorší vlastnosti po mně i po Lukášovi – bude tvrdohlavá, urputná, netrpělivá nebo příliš trpělivá (dle toho, čí geny vyhrají), zbrklá, náladová a puntičkářská. Po Lukášovi bude mít nohu šestačtyřicítku, po mně křivá záda, bude mít málo obočí nebo ošklivé třepivé nehty.
  3. Bude pelmel nás obou, časem se v ní uvidíme a nadále budeme slýchat naprosto rozporné informace z našeho okolí: „Celá tatínek.“ „Celá maminka.“ „Tohle přesně dělal Lukášek.“ „Tohle přesně dělala Kačenka.“ „Takhle přesně vypadal/a...“
  4. Varianta 4 je klon jednoho z nás a tu vylučuji.

3D ultrazvuk prozradí hodně, takže jsem už samozřejmě nekritická a jako jiné maminky jsem přesvědčená, že mám nejkrásnější a nejlepší holčičku na světě, akorát já ji na rozdíl od nich ještě nemám. Ještě dva měsíce!
Nezapomeňte jít volit, vyrabovat v nějakém stanu pár propisek a papírových kapesníčků, to se hodí do přebalovací tašky. No kolikrát vám propiska chyběla?
Kateřina


 

Kateřina právě prožívá 32. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

 

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Jarko, díky za reakci. Ano, u nás je to doslova hlava na hlavě - hlava na lampě :D "Reklamní pán" mě vážně pobavil. Vidíte, jak je dvouleté dítě podstatně kreativnější než ti jejich experti na kampaně... Také jsem Vás ráda potkala alespoň na chviličku a ještě jednou se omlouvám za ten posun. Musela jsem vzít narychlo Tomáška a už jsem vážně nesehnala hlídačku, ale naštěstí to zvládl se ctí. Jinak z těch nálad si nic nedělejte, Tomášek dostal tu noc před focením svůj první záchvat nespaní - docela jsme si užili vzdoru i řevu. Jinak - popravdě, trochu jste mě zaskočili, ale spíš jsem byla zvědavá, zda jste to Vy, popravdě chlapa jsem zaregistrovala až po chvíli a byli tam celkem přeci tři, to už člověk ztratí ostych. Vůbec se neomlouvejte, to já to takto časově prima "zařídila". Držím palce, už to máte za chviličku :-)

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Katko, s těmi politiky jste mě vážně pobavila! Ale je to fakt výstižné, hlavy kam se podíváš, ale hesla tak neuvěřitelně o ničem, že mám někdy pocit, že cílem je lidi otrávit a od voleb odradit. Honzík jim všem říká "reklamní pán" (případně paní).

Bylo moc prima Vás potkat osobně při focení, Tomášek je šikovný a bylo úžasné, jak se nedal. Honzík měl zrovna náladu, že se nechtěl moc dělit, což mě mrzí. Víc by mě potěšilo, kdyby si s Tomáškem příkladně hrál a ukázal mi, jaký bude velký a hodný bráška. No, snad se to ještě poddá a nakonec mě mile překvapí. A ještě chci říct jednu věc. Doufám, že Vás moc nezaskočilo, že se mnou dorazil i manžel. Vůbec mi nedošlo, že jsme tam jen samé ženské (když tedy nepočítám naše batolata), převlíkáme se a najednou se tam objeví chlap. Doufám, že Vás to nerozhodilo a nebylo Vám to nějak moc nepříjemné.

Těším se na výsledky focení. Mějte se krásně a opatrujte se ;-)

Jarka

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené