Kdo vyhrál Chytré miminko® – Superfolin 2

Soutěžili jste o 3 balení Chytré miminko® – Superfolin 2? Pak vás jistě bude zajímat, kdo vyhrál.
foto: archiv firmy Onapharm Superfolin 2

Správná odpověď na soutěžní otázku: „Odkdy je důležité užívat doplněk stravy s kyselinou listovou nebo jiným modernějším folátem jako prevenci vývojových vad?" byla za c) Minimálně 1 měsíc před početím, avšak například užíváním folátů více než rok před početím ještě mohu snížit riziko předčasného porodu.

Ty z vás, které jsme vybrali, budeme kontaktovat přímo, emailem nebo telefonicky. V souladu se zákonem na ochranu osobních údajů č.101/2000 Sb. §§ 11, 12 a 21 již nebudeme na stránkách Babyweb.cz uvádět osobní data výherců.

3 z vás, kteří správně odpověděli na otázku, získají 3 balení Chytré miminko® – Superfolin 2.

Svým složením odpovídá Chytré miminko® – Superfolin 2 nejmodernějším poznatkům o správném vývoji Vašeho miminka, včetně aktualizovaných „Doporučených postupů českých gynekologických odborných společností ke kyselině listové", přijatých v květnu 2013.

Vysokým obsahem folátů (který je v souladu s dnešními názory na výživu těhotných) překonává současné standardy běžné na českém trhu. Obsahem Quatrefolic® – folátu čtvrté generace (první produkt v Evropě s touto nejmodernější formulací) je tento produkt vynikající i pro slabé metabolizéry klasické kyseliny listové. Vysoký obsah DHA pomáhá nahradit možný deficit mořských ryb ve stravě – odpovídá třem rybím pokrmům týdně.

Kyselina listová je důležitá pro normální růst zárodečných tkání během těhotenství. Bohatou pestrou stravou lze získat denně zhruba 200 µg kyseliny listové, přičemž doporučená denní dávka pro dospělé je 400 µg, pro těhotné 600-1000 µg. U slabších (heterozygotních) metabolizérů klasické kyseliny listové (asi 50% populace) je snížena efektivita enzymu MTHFR asi na 75%, u slabých (homozygotních) metabolizérů klasické kyseliny listové (asi 10% populace) je snížena efektivita enzymu MTHFR asi na 25%.
DHA je důležitá pro správný vývoj mozkové tkáně a oční sítnice plodu. Příznivého účinku se dosáhne při přísunu minimálně 250 mg denně.

12. 4. 2015 |
Z dostupných zdrojů zpracovala redakce Babywebu
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené