Klub těhulek (35): Lucčino těhotenství se opět komplikuje!

Lucii to asi minule zakřikla, paní doktorka bohužel odhalila další zdravotní problém. Lucie ale věří, že když bude v klidu, všechno dobře dopadne. Naše nová těhulka Petra úspěšně složila státnice a Květa zápasí s prdíky u Davídka a s městskou hromadnou dopravou.
foto: fotoprome

PETRA v 16. týdnu: Zmrzlíček je inženýr!

Zdravím všechny snažilky, těhulky i maminky,

na začátek moc děkuji Lucce za milé přivítání. Tento týden se konaly mé státnice a musím říct, že mě zmrzlíček podržel. Nedostavila se skoro žádná nervozita a já tam šla jako na běžnou zkoušku:-).

Dokonce se mi podařilo koupit takové šatky, že na mně nikdo těhotenství ani nepoznal a společně jsme to dali:-). Takže zmrzlíček už je taky inženýr a hned jsem mu za to šla koupit pěknou hračku. Po šesti dlouhých letech jsem ing., ani tomu nemůžu uvěřit.

Potom jsem vyrazila do města, abych konečně sehnala nějaké plavky, což je na větší prsa prostě nadlidský úkol, měla jsem ale štěstí a koupila hned dvoje, jen je musím nechat stáhnout na zádech, tam jsou mi volné.

Vývoj plodu v 16. týdnu těhotenství

Hned ve středu mi přítel odjel na dovolenou do Dubaje a já se těšila, jak si v klidu vše uvědomím a srovnám. Jenže na mě nějak dopadl stres z těch státnic a nebylo komu se vypovídat. Tak povídám bříšku a pejskům…

Bojím se bakterie E. Coli

Tento týden jsem také plně přestala jíst zeleninu, mám přeci jen strach, kvůli těm bakteriím s neznámým původem. Nebojím se o sebe, ale o to, co by to udělalo se zmrzlíčkem, tak to neriskuju a nahrazuju zeleninu ovocem.

V pondělí se mi poprvé zdálo, že jsem v bříšku něco ucítila a od té doby už jsem to pozorovala několikrát. Vždy, když ležím na zádech nebo břiše, tak to cítím. Takové malé polochtání, musím se na to ale zatím hodně soustředit.

A jak dopadli moji doktoři? Na ortopedii mi mladý pan doktor řekl, že mě nebolí kyčel, ale nějaký kloub, který bolí asi 30 procent těhotných a že po porodu se to vrátí do normálu. Léky mi nedal, ani žádná cvičení nedoporučil, takže se to prostě musí vydržet. Ve čtvrtek jsem šla k zubaři a od rána sbírala odvahu. Paní doktorka byla ale moc hodná a jemná a zuby mám úplně zdravé, pochválila mě, jak se pěkně starám.

A v pátek jsem měla poradnu a poprosila pana doktora, ať se podívá na pohlaví a říkal, že pindíka zatím nevidí, takže to vypadá, že budeme mít holčičku:-), což samozřejmě znamená, že o víkendu nakoupím první růžové věcičky, déle už to prostě nevydržím…

Vaše Petra


KVĚTA: A zase ty prdíky!

Milé čtenářky!

Týden utekl zase jako voda a já přináším novinky od nás. Stejně jako s Kubíkem jsme se i s Davídkem začali potýkat s prdíkama. Je to opravdu děs, vidět jak se vaše malé miminko svíjí, je rudý jak indiánský náčelník a řve, jak když ho na nože berou.

Piji litry fenyklového čaje, začali jsme poctivě cvičit s nožičkami, dávat teplé na bříško, všelijaké kapičky, ale vše bez úspěchu. Spíš mi to přijde horší a horší. Tak jsem už sáhla po rektální rource, která nám s Kubíkem dost pomohla. Jenže Davídek už se nevykaká jinak, než s rourkou. A to je pak nejen na vykoupání, ale i na umytí celá koupelna. Doufám, že se to časem spraví, zatím jsem začala více hlídat co jím. Nemáte nějaký zaručený recept na prdíky?

Kubík je vzorný cestující

Abych Vám přinesla také nějaké dobré zprávy, tak musím říct respektive napsat, že celkem dobře zvládáme všichni tři procházky i cestování autobusem či metrem. I když je to trochu náročné s hlubokým kočárkem a ještě malým Kubíkem. Musím samozřejmě vychytat nízkopodlažní autobus a doufat, že nebude moc narváno. Občas se stane, že mi i někdo pomůže s Kubíkem. Ten je vzorný cestující, nastoupí a hned si najde volné sedadlo a pěkně sedí po celou cestu. Ale ze všeho nejraději jezdí autem, tedy miluje, když ho táta posadí za volant a nechá ho „řídit“. Už umí zapnout rádio, klimatizace a blikačky. Jen ho pak odtamtud dostat je nadlidský výkon.

Přeji Vám pěkné a pohodové dny.

Vaše teď již maminka Květa


LUCIE S. ve 28. týdnu: Asi jsem to minule zakřikla...

Dobrý den těhulky a maminky,

tak to tak vypadá, že jsem to minule nějak přehnala s kladným hodnocením svého těhotenství a přivolala si komplikace.... Při prohlídce totiž moje paní doktorka zjistila, že se nějak nebezpečně otvírám - zkrátil se mi čípek, tak mám naordinovaný klid - žádné stěhování nábytku (jako kdybych ho snad i někdy stěhovala)a žádné dlouhé cestování.

Vývoj plodu ve 28. týdnu těhotenství.

Do toho mám čtyřikrát denně brát jednu tabletu magnesia. Doktorka mě ujišťovala, že se to stává docela často, ať se nebojím, že kdyby něco tak mě pošle do nemocnice, kde to dokáží zastavit. Ach jo mám holt pech, jsem dost aktivní člověk, ale v těhotenství mi jakoby někdo stále házel klacky pod nohy. No nic poperu se s tím, alespoň, že mám dovolené cvičení ve vodě, které probíhá přímo v nemocnici a krátké a pomalé procházky - za ty je rád Áres:-)

Lilianka miluje klasiku

Jinak jsem asi před týdnem začala do bříška pouštět Beethovenovu Elišku. Přivedla mě na to Helča, která Dennýskovi v těhotenství hrála na kytaru a zpívala. Nejlepší je, že Denny si to pamatuje a teď to vyžaduje, takže Helča ztrácí hlasivky i nervy...

Já se rozhodla, že na to půjdu jinak, pouštím Elišku a pokud to bude Lilianka vyžadovat, tak jí to pustím do smyčky a s pánem Bohem. Maluju si to hezky, já vím ...ale vzhledem k tomu, že teď, když se hodně mrcasí, až mě to už vadí, jí tu Elišku pustím a ona se hned zklidní, tak se snad v to doufat můžu, ne? Jen ještě přihodím pár jiných klasiků abych se hned ze začátku nezbláznila.

Přeji krásný týden milé těhulky a maminky

Vaše Lucie


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Prdíky, u nás pomáhá podržet mimčo nad umyvadlem a nechat vykakat, držíme v klubíčku, nožičky přitažené k bříšku. Pokud to nejde nad umyvadlem, nechám volně rozbaleného na pultu a za chvíli to jede ;-)
Je mu 14dnů, kroucení provozuje hnedka v 6ráno, tak to holt znamená vykopat se a jít do koupelny. Když nejdu, prokroutí se třeba hodinu, když vstanu hned, za chvíli je hotovo a mimino spokojeně usíná :-)
Jinak návykovost na rektální rourku nebyla nikdy prokázána, zvířátka taky pomáhají svým mladým se vyprázdnit omýváním jazykem všude možně a nijak je to nepoznamená, takže pokud funguje rourka, s klidem bych ji použila.

Obrázek uživatele Marky
Marky

A co se ještě týká toho co jíst a co ne. Už asi po první zkušenosti víš, co tě nadýmá, a co ne. Já třeba nemohla ani okurky-salátovky, papriky vůbec, zelí, cibuli, česnek a jiný zaručený nadýmavý potraviny. Ale ten Lefax právě můžeš užívat i ty a bude to snesitelnější, pro všechny :-) Markéta

Obrázek uživatele Marky
Marky

Ahoj Květo, na prdíky zkus LEFAX suspenzi. Nám to hodně pomohlo. Má to bezva dávkování v pumpičce, buď to můžeš stříknout rovnou do zobáčku :-) před každým kojením nebo do flašky, podle toho jestli kojíš. A nemusíš se bát předávkování, odchází to spolu se stolicí. Kdyžtak si o tom něco vygoogli :-) Mají to běžně v lékárně a stojí to asi kolem 120 Kč. Lefax na nadýmání užívají i dospělí. A jako prevenci jedině bifi kapky, je jich taky na trhu vícero. Měj se hezky a príkům zdar :-) Markéta

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené