Kolo dětské Leader Fox 16“

Česká obchodní inspekce zjistila, že na českém trhu je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který hlavně pro děti představuje riziko. Tento výrobek bude zařazen do mezinárodního výstražného systému RAPEX. Jde o dětské kolo Leader Fox 16. Toto kolo nesplňuje požadavky na bezpečnost. Sloupek řidítek je opatřen nevyhovující značkou, která je prakticky nezřetelná a není vybaven spolehlivou zarážkou.

No.YPO 7120934.

Sedlovka je opatřena nevyhovující značkou, která je prakticky neviditelná a není vybavena spolehlivou zarážkou. Nevyhovující vnější a vnitřní chránič řetězu. Chybí některé informační povinnosti v návodu. Výrobek označen č. normy na horská kola.

Při jízdě je pravděpodobné, že nastane situace, kdy dojde k zachycení oblečení, tkaniček obuvi, popř. přiskřípnutí prstů z důvodu nedostatečného zakrytování řetězu, možnost pádu uživatele. Nedostatečné zasunutí řidítek do sloupku vidlice nebo nedostatečné zasunutí sedlovky do rámu – uvolnění řidítek nebo sedlovky během jízdy, možnost nečekaného pádu s následkem těžkého poranění. Riziko spojené s běžným používáním výrobku je stále přítomné a reálné.

ČOI zakázala u distributora prodej uvedeného nebezpečného výrobku. Další opatření bude provedeno u výrobce.

(Praha 10. června 2009)

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené