Magnetická skládačka WITKA - nebezpečný výrobek

Magnetická skládačka WITKA, č. v. 1268 S je vyrobena z mnoha malých dílů obsahujících magnety, ze kterých lze složit různé geometrické tvary. Je balena v krabici s názvem WITKA a různými nápisy v angličtině. Na krabici je označen doporučený věk 5+, piktogramem nevhodné pro děti do 3 let. Česká obchodní inspekce zjistila, že tento výrobek představuje zejména pro děti závažné riziko a je výrobkem nebezpečným.

Původně je hračka z Číny. Na výrobku ani obalu nebylo uvedeno stanovené označení shody CE. Na nalepeném štítku je uvedeno, že dovozcem je Milan Dayky, dále, že „Hračka není vhodná pro děti do 3 let“ a „Obsahuje malé části“. Dále je také uveden návod k použití, ze kterého vyplývá, že je určen pro jinou hračku.

Výrobek obsahuje magnety, které se zcela vešly do zkušebního válce celým svým objemem. „Hrozí tak, že si dítě může vložit takovou část do úst a zadusit se jí či hrozí její spolknutí a následně vážné zdravotní komplikace,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce

ČOI zakázala prodej uvedených nebezpečných výrobků a následně distributor přijal opatření, na základě kterého stáhnul předmětný výrobek z trhu.

Zdroj: TZ ČOI, Praha 26. května 2009

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené