Malý náruživec

VÁŠ PŘÍBĚH Tahle vydařená historka se odehrála před dvěma lety a rozhodně stojí za to, abych se s vámi o ní podělil.

Hlavní roli v ní hraje syn mého kamaráda, Marko, kterému tehdy byly tři roky. Je to rozkošný klučina, který s modrýma očima a blond kučerami vypadá jako opravdový andílek. Ale je to velký rošťák!

Krásný den

S Pavlem, jeho tatínkem, jsme byli nějaký čas kolegové a stali se z nás dobří přátelé. Bydlíme teď sice daleko od sebe, ale aspoň jedenkrát v roce nás navštíví i s celou rodinkou.

Jinak tomu nebylo ani tenkrát. Bylo horké léto, sluníčko hřálo a já vzal Marka do města na nákup. Slíbil jsem mu, že mu koupím letadlo, a tak jsme si to namířili přímo do hračkářství v centru. Náměstí bylo plné lidí, všichni si vychutnávali hezký den.

Provokativní výstřih

I přesto se v davu nedala přehlédnout mladá paní - měla totiž na sobě hodně provokativní tričko s hodně hlubokým výstřihem. Pravdou je, že měla co vystavovat na obdiv.

Blížila se rovnou k nám. Já jsem decentně odvrátil zrak k výkladům obchoďáku.

Všechno mohlo proběhnout v pořádku, kdyby se mnou nebyl malý Marko. Začal mne tahat za rukáv, a když byla paní celkem blízko, vykřikl s krásnou dětskou upřímností dokonalou větu: "Hele, koukni! Hongy se jí ceckají!"

Výbuch smíchu

Samozřejmě, že to zakřičel s takovou hlasitostí, že to slyšela nejen dotyčná, ale i všichni lidi, kteří byli poblíž na pěší zóně.

Cítil jsem se neskutečně trapně, no zároveň i pobaveně kolemjdoucí se usmívali, někteří dokonce vybuchli smíchem. Dotyčná dáma zrudla a neuvěřitelně rychle přidala do kroku na svých tenoučkých jehličkových podpatcích.

Markovi se to představení s "ceckajícíma hongama" ohromně líbilo, zřejmě ani sám netušil, jakou zkomoleninu vymyslel. Zato já bych se nejraději strčil do myší díry a nevylezl hodně dlouho...

Už teď trnu, co si na mne připraví při další návštěvě. A zároveň si vychutnávám čas, kdy ještě neumí mluvit naše malá dcerka...

Petr

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené