Mám čtyřtýdenního chlapečka, kterého plně kojím...

Mám čtyřtýdenního chlapečka, kterého plně kojím. Poslední týden se mu objevily na celé hlavičce a ramenou červené pupínky, které neustávají (naopak mají tendenci se zhoršovat, na ramenou přecházejí až v exém a loupou se). Navštívila jsem svého pediatra, který mi řekl, že se jedná o silnou alergickou reakci na něco v mé stravě. Když jsme hledali příčinu, zjistil, že jím hodně sladkostí (každé ráno snídám musli s medem) a odpoledne dostanu vždy ještě chuť na nějakou sladkost (sušenky, zákusek, čokoládu...) Řekl mi, ať úplně vyloučím sladkosti ze svého jídelníčku, ale to asi neumím (jedla jsem je celou dobu i během těhotenství a mám na ně chuť). Mžete mi prosím poradit, které ze sladkostí mohou být nejméně alergenní a které je naopak nutné úplně vyloučit? Může být alergická reakce již vrozená a dlouhodobá nebo se jedná o přechodný stav, který se s věkem chlapečka upraví?

Odpověď

Podle toho, jak vyrážku popistujete nemusí jít o žádnou alergickou reakci
ale o termickou reakci, která vznikla větším zahřátím kůže. Většina alergenů
přechází do mléka buď zcela minimálně nebo vůbec ne. U kojeného dítěte s
ekzémem má cenu omezit kravské mléko, mouku, ořechy, ev vejce ale sladkosti
nejsou silným alergenem. reakce by mohla prakticky sama odeznít. jezte co
vám chutná.Myslím to vážně.

Stránky

Nejnovější články

 • Miminko nechce pít

  Přijímání potravy patří mezi základní potřeby vyvíjejícího se dětského organismu. V raném dětství je však krmení mnohdy spojeno s různými obtížemi. Náhlá odchylka od normálního průběhu krmení může signalizovat počínající akutní onemocnění dítěte.... Celý článek »
 • Kdy navštívit genetika?

  K zubaři chodíme dvakrát za rok, do ordinace genetika se dostaneme třeba jen jednou za život. Máme se doporučení k návštěvě této odborné a trošku tajemné ordinace obávat? Na co se při návštěvě připravit a jak takové vyšetření vypadá? A kdy je... Celý článek »
 • Homeopatická domácí lékárnička

  Máte-li doma malé dítě, potřebujete dobře vybavenou domácí lékárničku. Jste-li příznivci přírodní či alternativní medicíny, jistě jste si oblíbili homeopatika pro jejich jemné působení na dětský organismus. Připravili jsme pro vás užitečný seznam... Celý článek »
 • Miminko úplně hoří! Co teď?

  Nejprve je nutné si říci, že horečka není nemoc. Jedná se o reakci organismu, a to buď na onemocnění, či okolní vlivy. Normální tělesná teplota se u dětí pohybuje od 36,5 do 37 °C a navíc během dne přirozeně kolísá – ráno bývá nejnižší, večer zase... Celý článek »
 • Kojení a jeho vliv na zoubky dítěte

  Věděli jste, že kojení se významně podílí na správném vývoji ústní dutiny, čelisti a zubních oblouků dítěte? Při každém kojení totiž, bez ohledu na to, zda dítě pije nebo saje bez pití, pohybuje svaly, které roztahují zubní oblouk do správného... Celý článek »
 • Jak na zácpu v těhotenství?

  Není to zrovna populární konverzační téma, ale skutečnost je taková, že přibližně každá druhá těhotná žena se potýká zácpou. Obtížnější vyprazdňování znepříjemňuje těhulce život a kromě toho způsobuje vznik, případně zhoršení potíží s hemoroidy.... Celý článek »
 • Léčivé doteky aneb Tajemství masáží

  Doteky rukou jsou jednou ze základních forem lidské komunikace. Uvědomujeme si zřetelně svoje tělo, jeho bolavá místa a slabiny, necháme se s důvěrou ošetřovat jinou osobou a jsme při tom hluboko ponořeni do svého nitra. Masáž je jedním z... Celý článek »
 • Horká koupel v těhotenství

  VÁŠ DOTAZ Jsem v 9. týdnu těhotenství a náhodou jsem se dozvěděla, že nejsou vhodné horké koupele, protože mohou poškodit plod. Jsem z toho v šoku, protože jsem zvyklá si dávat ob den nebo dva horkou koupel a tohle jsem vůbec netušila. Zkoumala... Celý článek »
 • Výživa dětí a prevence dětské obezity

  V Evropě je v současné době každé páté dítě obézní nebo má nadváhu. U těchto dětí je vyšší riziko civilizačních chorob, jako jsou nemoci srdce a cév nebo diabetes 2. typu. To, zda budeme mít nadváhu, určují do jisté míry geny, větší část ale... Celý článek »
 • Léčba kočkou aneb Felinoterapie

  Ano, i kočkou, tedy pomocí její společnosti, se dá léčit. Felinoterapie je v České republice takřka neznámým pojmem, vytlačovaným do pozadí známější a náročnější hipoterapií a canisterapií. Jistě, psi jsou nejčastějšími pomocníky člověka, přínos... Celý článek »

Naposledy navštívené