Mám nebezpečný kočárek. Co s tím?

DOTAZ TÝDNE V roce 2008 jsem koupila kočárek Bebetto Joker. Našla jsem ho však v seznamu zakázaných výrobků, a to již z roku 2007. Jak poznám, že se opravdu jedná o zakázaný typ kočárku, nebo zda ho od této doby výrobce neupravil. Kočárek je dál nabízen v prodeji. Pokud by se skutečně jednalo o nebezpečný výrobek, jak mám dále postupovat? A.Č.

V tomto případě bych doporučovala kontaktovat místně příslušný inspektorát České obchodní inspekce. Tam by měli vědět, zda tento výrobek je totožný s tím, který byl označen za nebezpečný a z tohoto důvodu stahován z trhu.  Pokud by dozorový orgán došel k závěru, že se jedná o totožný výrobek, měla byste právo na odstoupení od smlouvy a na vrácení peněz.Bohužel máme poznatky o tom, že někteří prodejci kočárky, které byly označené jako nebezpečné, dále prodávali. Tvrdili, že vadné byly pouze ty, které inspekce testovala, ale oni mají v obchodě kočárky naprosto v pořádku. Záleží pak na každém spotřebiteli, zda uvěří tvrzení prodávajícího, nebo si raději vybere kočárek, který nebyl označen jako nebezpečný výrobek a ani vzdáleně ho nepřipomíná.  Jistě, jednotlivé výrobky se mohou lišit použitými surovinami, může jít o jinou šarži výrobku. Nicméně osobně bych důvěru k takovému výrobku určitě neměla.

Mgr. Ivana Plicková, Sdružení SOS Spotřebitele

12.3.2009 5:15 | autor: Jarmila Jelínková
Více o tématu: kočárekkočárky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist