Máme potíže s kojením i usínáním

DOTAZ TÝDNE Mám šestitýdenní holčičku a nevím si s ní rady. Hlavní problém je s jídlem! Momentálně nekojíme. Myslím, že příčina je v tom, že byla malá po porodu hned odebrána na JIP z důvodu infekce. Po 14 dnech byla dána ke mně na pokoj. Pokoušela jsem se kojit, ale nešlo nám to. Snažím se odstříkávat mléko a krmím jen z lahve. Ze stříkačky nechce vůbec! Mléko zatím mám. Proto bych potřebovala vědět, kolik dávek by měla mít malá za den, po kolika mililitrech jí to dávat, aby nebyla přepitá a zároveň hladová. Většinou jí dám asi 120ml mléka a pak ji uložím do postýlky, ale nechce usnout. To je další problém. Naše malá po jídle velice špatně usíná, pořád sebou mrská a není vůbec klidná. V čem je problém? Kdy poznám, že má malá hlad? Nevím, jestli mám malou budit k jídlu, když třeba spí už 4,5h?

Milá maminko,

to co zažíváte, jsou potíže celkem časté. Nejvíce by vám pomohlo domluvit se s laktační poradkyní ve vašem okolí. Dávky mléka by měly být dostačující.

Je škoda, že vás v porodnici nenaučili krmit dítě alternativním způsobem (není to jen stříkačka, ale např. Suplementor - medela). Na to už je ale pozdě.

Pití po třech hodinách není třeba striktně dodržovat, v noci může miminko spát i 5-6 hodin a nevadí to. Podstatné je, jak dítě prospívá. To byste měla zkonzultovat také s vaším dětským lékařem.

MUDr. Martin Gregora

pediatr

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené