Manžel má náročného koníčka

VÁŠ PŘÍBĚH Vím, že proti tomu, co vám píše většina žen, je můj problém malý. Přesto mě trápí a nevím, co mám dělat. Mám tříletou dceru Anetku a nyní jsem těhotná. S manželem se máme rádi, je dobrý táta, když je zrovna doma. Což je ten problém. Z práce sice chodí ve čtyři hodiny, ale potom má své koníčky – historický šerm a střelbu z kuše. Samozřejmě, měl je i před svatbou a mně nevadilo, že jezdím každý víkend na vystoupení s ním nebo v létě místo dovolené na tábor.

Chci normální život

Teď je to ale těžší, s dítětem všude nemůžu a taky bych ráda žila už trochu normální život. Ne jen spaní ve stanu, hospody a cestování. Chci budovat náš byt a připravovat se na příchod miminka.
Zkoušela jsem s ním promluvit, ale pokaždé mi odvětí: vědělas, do čeho jdeš. Což je pravda, ale s dětmi se podle mě situace trochu mění, já se taky musela vzdát svých koníčků, proč nemůže aspoň něco obětovat i on?

Peníze jsou fuč

Další věc je, že ty jeho akce lezou hodně do peněz a vše, co jsme měli našetřeno na mateřskou, se hezky rychle rozkutálelo. Musím přemýšlet, jestli malé koupit nové tepláčky, ale manžel utratí každý víkend tak 2000. Sice, pravda, něco málo i vydělá, ale to vráží jen do sebe, do pořízení vybavení na šerm a podobně.
Kamarádky mi říkají, že mám být ráda, že „nechlastá první ligu“ jako jiní chlapi a nechodí za ženskýma. Co je mi to ale platné, když jsem každý večer a každý víkend doma sama?

Bára

Mám mu to zakázat? Dát mu ultimátum? Omezit jen částečně to nejde, bohužel je na něm závislá celá skupina, takže buď toho musí nechat, nebo pokračovat jako dosud.
Vážně mě to už trápí a je mi jasné, že s dvěma dětmi budu doma sama ukovaná ještě víc. Poradí mi někdo?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Kamik
Kamik

Báro,
plně chápu Tvé rozpoložení. Manžel kamarádky se sice snaží o rodinu starat, ale taky má relativně drahý koníček a k tomu spoustu zálib. Jezdí na motorce a nejlépe to "exotických" a méně rozvinutých destinací se stanem. letos se jim narodilo druhé mimi. Když bylo staršímu dítku asi 6 měsíců, sebral se a s kamarády vyrazil na motorky do Indie (sranda za cca 80 tisic), v zimě s jinou partou do Alp, každý týden sportík a hospůdka,.... A mamina je doma a stará se o děti. Ale občas si postaví hlavu a aspon některé výlety a akce mu zatrhne, přeci jen to dost narušuje rodinný rozpočet.
Muj manžel to komentoval slovy: "no, tak si plní své sny! Však ona si taky může splnit své." Ale bohužel ženská by si nikdy tak drahý špás na úkor rodiny, ale chlap to nechápe. A to, že se na pár týdnů v roce prostě sebere a odjede a nechá manželku doma s dětmi, se nestará.
Zajímalo by mě, co by takový chlap dělal, kdyby mu žena řekla: "ted jedu na 3 týdny pryč s kámoškama, utratím za to dvojnásobek Tvého platu a Ty se postarej o rodinu."

Obrázek uživatele Bramborák
Bramborák

rozhodně to neni žádný malý problém a neni to rozhoně jen názor ženský, ale i chlapa - odpovědného táty od rodiny - těžko říct jestli je tvuj muž sobec nebo se prostě chová jako malé dítě...taky mi muj muž řiká někdy že jsem věděla do čeho jdu, ael to je povahová záležtost s tím se nic dělat nedá...nevydím jediný duvod proč by se žena měla vzdát všech svých zálib a muž jako živitel si všechny ponechat a ještě jimi tak drsně narušovat rodinný rozpočet, o kočovném životu nemluvě...proč tě trochu nepodpoří tvoje rodina a co ta jeho, kamošky maji asi smulu na mužské, že sedí celý den v hospodě, ael on to vyjde někdy na stejno - děti i tebe vídá tím méně a ještě to leze do peněz, možná víc...maximálně sport nekazí charakter...muj muž navrhl mu ty jeho věci prodat...proč by si nemohl nechat koníčka jen aspon jednoho...to já bych doma nesnesla uřednostit mužovi záliby před potřebami dítěte...nejdřív koupit potřeby pro dítě a pak přemýšlet jestli plnit jeho drahého koníčka..život je otázkou priorit a dítě je to nejduležitější...něco jiného by ovšem bylo kdyby jsi děti chtěla jen ty a on nim přišel jak slepý k houslým, ael to si nemyslím, že by byl tvuj problém...asi se mi to hezky řiká, ale buď radikálnější...nebo mu nyvrhni že by sis mohla taky pořídit nějakého koníčka ať to neni nespravedlivé - třeba mu dojde, že tím jde rozpočet do háje...myslet si že kdy živím rodinu tak si taky mohu rozhodnout za co většinu utratím je dost sobecké
přeju hodně štěstí

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené