Máte citlivou pokožku? Poradíme vám, jak o ni správně pečovat

Citlivá pokožka je výborným indikátorem toho, co vám skutečně svědčí a co ne. Volte proto jemnou, šetrně parfemovanou či neparfemovanou kosmetiku bez zbytečné a toxické chemie. Pokud je vaše kůže navíc podrážděná, potřebuje přírodní cestou zklidnit.
foto: Weleda

Nezáleží na tom, jestli se vaše pleť mastí, trpí akné, přesušuje se, nebo nemá dostatek imunity a je tak náchylná k ekzémům. I problematická či výrazně se mastící pleť může trpět podrážděním či místními pocity pnutí.

Týká-li se to i vás, můžete o sebe v podstatě od hlavy až po paty pečovat s přípravky certifikované přírodní kosmetiky Weleda z řady Mandle. Citlivá pokožka bez pardonu potřebuje šetrnou kosmetickou péči v podobě jemných mycích složek, důkladného promazávání a hlavně ochrany.

Sprchový krém, tělové mléko, čištění, pleťový olej i různé hutnosti krému pro vaši pleť – to vše s obsahem BIO mandlového oleje ze španělské Valencie nabízí Weleda ve své Mandlové řadě.

Mandlový olej je jedním z nejhodnotnějších olejů v kosmetické péči, je vhodný pro všechny typy pleti, dobře se vstřebává, obsahuje vitamin E, pomáhá zklidnit podráždění a obnovuje ochrannou vrstvu kůže. I ti citlivější z nás tak díky jeho zjemňujícím a zklidňujícím schopnostem mohou dosáhnout na komfortně hydratovanou a spokojenou pokožku.

Když kůže zabolí

V případě, že je vaše pokožka přecitlivělá, trpí ona a s ní i vy nepříjemnými stavy, jako jsou ekzémy, svědění, olupování, zarudnutí či pálení. Už to není jen tak, není čas na hrdinství.

V tuto chvíli vaše kůže vyhlašuje poplach, nemá dostatečnou imunitu, příliš silně reaguje na jakékoliv podněty zvenčí a je třeba jí dodat ochrannou vrstvu a napomoci ji v samoregeneračním procesu.

Důležitým faktorem je dostatečná hydratace zevnitř i zvenčí. Skvělou péčí o děti i dospělé, kteří takto trpí, jsou dermatologicky testované přípravky ze Zklidňující řady certifikované přírodní kosmetiky Weleda s proskurníkem lékařským. Extrakt z proskurníku vytváří na pokožce film, který zklidňuje podráždění a nabízí jí ochranu před vnějšími dráždivými podněty.

Zklidnění a znovunabytí rovnováhy nabízejí Weleda Zklidňující tělové mléko, Zklidňující pleťový krém a Zklidňující kojenecký krém.

31. 3. 2016 |
Komerční prezentace

Naposledy navštívené