Mimi LIVE! Josífek: A je to tady! Alergie

Malému se na obličeji udělaly takové malé, suché flíčky. Nevím, zda je to sušším vzduchem, topíme v krbu, nebo je to počáteční alergie.

Jsem totiž alergik. Alergolog mi sdělil, že pravděpodobnost, že by po mně malý nějakou alergii zdědil, je tak 40 %. Stázinka s kůží nikdy problémy neměla, až teď se jí udělala červená suchá místa na loktech. Mažu to dětskou tělovou mastičkou a připadá mi, že je to potom vždy na chvilku lepší, tak uvidíme, co na to řekne pan doktor. Snad to bude jen reakce na suchý vzduch a ne nějaká začínající alergie...

Jak a kdy se u vašeho dítěte začal projevovat sklon k alergii?

Jak to vidím já, Josífek:

Máma se bojí, že mám nějakou alergii, nebo co. Nevím, tím se opravdu nezdržuju. Povýšil jsem z mimina na batole. A to je úžasný pocit! Každý den objevuji nové věci, až je mi někdy náš baráček malý. Vlezu snad úplně všude a jak jinak, kde je to zakázané, tam je to nejzajímavější. Mám taky moc rád, když mě mamka ráno vezme k sobě do postele a pak tam ještě na chvilku v její náruči usnu. Obejme mě, já slyším její srdíčko a mám pocit, jako bych se vrátil zpátky do bříška. To se mi pak zdají ty nejkrásnější sny. Když se probudím, nejdříve se na mamku usměju, pomazlím se a pak hurá do objevování. Musím zkusit zapnout lampičku, pak se hned postavit k čelu postele a když je v posteli u mamky i Stázinka, tak se vrhnu i na ni a s úsměvem jí vyprávím, co se mi v noci zdálo za sny. No, jak říká mamka, já se nikdy nenudím a vždy si najdu nějakou činnost.

Vaše Iva


Kdo jsme? Já Iva (27), můj muž Josef (30), dcerka Stázinka (2) a náš malý-velký Josífek (* 21. 1. 2010), hlavní hrdina seriálu Mimi LIVE!. V projektu Mimi LIVE! jsme se s vámi dělili o radosti i starosti z prvního roku života našeho syna a nyní volně pokračujeme dál.

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, nemusí to být nutně alergie. Sama na toto trpím v zimě již od dětství a malý (2roky) taky. Zkuste si koupit v lékárně mléko Excipial U Lipolotio. Ten nám kožní napsala už když malému byl 1rok. A hlavně mazat, mazat - po jakémkoliv namočení dítka. Nezapomínajte i na ručičky a určitě si kupte také nějaké šetrné mýdlo třeba z Cannadermu nebo Weledy.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené