Mimi LIVE! Josífek: Ne a ne zhubnout

Kojím, běhám kolem dětí, manžela, domácnosti, cvičím, ale pořád se mě držej kila, která jsem nabrala v těhotenství. Josífkovi jsou už čtyři měsíce, takže to docela to řeším… A co vaše tělo po porodu? Jste to už zase vy?

Už se pomalu smiřuji s tím, že si asi budu muset postupně pořídit nový šatník. Měla jsem dojem, že jsem i něco málo zhubla, ale ta protivná váha je tvrdá jak týden staré pečivo: říká mi už měsíc pořád to samé. Mám stále devět kilo navíc. Nezabralo posilování, kojení, procházky ani výrazné omezení sladkého. Prostě už asi taková zůstanu. Jen mě napadá, co tomu asi bude říkat můj muž?

Pomoc! Brzy asi budu plešatá

A co horšího: Mám pocit, že budu asi brzo plešatá. Hrozně moc mi padají vlasy. Pokud mi zrovna nechtěně nevytrhne pramínek Josífek, tak stačí, když se snad jen dotknu hřebene a už mi padají. S hrůzou zjišťuji, kolik jich je. Moje vlasy jsou zkrátka všude. I Pepíček, plešaté miminko, je teď samý vlas – tedy můj vlas. Přestože beru vitamíny pro kojící maminy, padání vlasů mě neminulo. No, snad se to časem spraví, abych nemusela na ježka.

V noci nevnímám

Asi je to tím, že Josífek roste nebo mu prostě mlíčko chutná, ale málokdy se teď stane, že by vydržel déle než tři hodinky bez kojení. Zvečera vydrží spát nejdéle (až 5 hodin v kuse), ale pak se vzbudí na kojení a další intervaly jsou už jen po hodince, hodince a půl. Přiznám se, že ani nevím, jestli malý pije dlouho nebo jen chvilku, protože u toho klimbám. Mám malého v náručí, on spokojeně bumbá a já nějaké minuty neřeším. Jakmile dopije, uložím ho do postýlky a spíme dál.

Jak to vidím já, Josífek

Tuhle jsem si ležel na dece na bříšku a najednou jsem se z ničeho nic ocitl na zádíčkách! To jsem ale koukal, najednou se všechno otočilo a já jsem se nestačil divit. Když ke mně přijde ségra, začnu se na ni smát. Nevadí mi, že mi bere chrastítka, ani že se tuhle snažila si ustlat v mé autosedačce. Mám ji rád! Možná i proto, že jediná dokáže napodobit zvuky, které vydávám a tak si spolu kolikrát krásně „pokecáme“.

Nejkrásněji se mi spí ráno, když si mě mamka vezme k sobě do postele. Taková „snídaně do postele“ mě umí přemluvit k delšímu chrupkání – klidně do sedmi, půl osmé. To záleží na sestřičce, která je většinou už taky v mamčině posteli a všelijak se tam vrtí. Někdy ležím v té ohromné posteli třeba ještě půl hodinky sám. Pak už se mi ale začne stýskat a chci za nimi dolů. Začnu fňukat a vždycky se hned někdo objeví. Nestěžuju si.

Vaše

Iva


Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (1,5) a teď i malý Josífek (* 21. 1. 2010). Budeme se s vámi v projektu Mimi LIVE! dělit o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Myška
Myška

Ahoj Ivi,vůbec nic si z tech kil nedělej,musíš brát v potaz to,že Tvé tělo se v průběhu těhotenství hrozně měnilo ze dne na den a mělo na to 9 měsíců.Stejná doba je tedy vyměřena i na to,dostat se zpět do formy.Je v pořádku,že se snažíš,ale nic se nemá přehánět.I kokino je třeba,vždt je potřeba spousta energie.Já jsem po porodu 14 měsíců,teprve teď jsem fit,navíc diabetička,takže diety jaký bych zvolila nepřichází v ůvahu.Měla jsem 18 kilo navrch.Necvičila,nedietovala,jen neřešila a užívala si pocit mateřství a toho,že pro manžela jsem stále krásná a snad o to víc,že jsem matkou jeho syna.Takže hlavu vzhůru,váhu si dej každé ráno do minusu,než na ni stoupneš a uvidíš jak to půjde.Přeji Ti hodně štěstí.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené