Mohli byste mi , prosím, poradit, jak znovu ...

Mohli byste mi , prosím, poradit, jak znovu "přimět má prsa" k tomu, aby se znova mlíčko tvořilo? Dcerku kojím cca 20 minut vždy z jednoho prsa a druhé si odstříkávám, ale z něho pak odstříkám pouze 30 - 40 ml, což se mi zdá dost málo. Možná je to odsávačkou, kterou mám, myslíte, že bych měla zkusit nějakou jinou? Když pak ještě zkouším odstříkávat rukou, nějaké mlíčko z prsu vystříkne. Terezku kojím každé 3 - 3,5 hodiny a v noci se na první noční kojení probudí po 5 hodinách, ale pak se už budí po třech hodinách.
Mohli byste mi, prosím, poradit (včetně jídel, které podporují laktaci), co všechno bych měla udělat pro to, aby se mi mlíčko opět vrátilo?

Odpověď

Předně dávejte pít z obou prsů.proč druhý prs odstříkáváte, když můžete dát dítěti z něho napít, poté co vypilo vše z jednoho prsu. Sice vypije jen sladší přední mléko, ale je to pro něho zdroj energie a hlavně tím podporuje tvorbu mléka v prsu na příští kojení. Odsávačka tohle neumí. Je dobře dávat dítěti pít podle potřeby a ne podle stanovených hodin, takže to co nyní děláte je v pořádku a jak je vidět, Terezce to prospívá. Pijte hodně tekutin, vody nebo nesladkých minerálek , ani to nemusí být mléko, jak se některé maminky domnívají. Jde prostě o to aby i vy jste měla dostatek tekutin.

Stránky

Nejnovější články

 • Miminko nechce pít

  Přijímání potravy patří mezi základní potřeby vyvíjejícího se dětského organismu. V raném dětství je však krmení mnohdy spojeno s různými obtížemi. Náhlá odchylka od normálního průběhu krmení může signalizovat počínající akutní onemocnění dítěte.... Celý článek »
 • Kdy navštívit genetika?

  K zubaři chodíme dvakrát za rok, do ordinace genetika se dostaneme třeba jen jednou za život. Máme se doporučení k návštěvě této odborné a trošku tajemné ordinace obávat? Na co se při návštěvě připravit a jak takové vyšetření vypadá? A kdy je... Celý článek »
 • Homeopatická domácí lékárnička

  Máte-li doma malé dítě, potřebujete dobře vybavenou domácí lékárničku. Jste-li příznivci přírodní či alternativní medicíny, jistě jste si oblíbili homeopatika pro jejich jemné působení na dětský organismus. Připravili jsme pro vás užitečný seznam... Celý článek »
 • Miminko úplně hoří! Co teď?

  Nejprve je nutné si říci, že horečka není nemoc. Jedná se o reakci organismu, a to buď na onemocnění, či okolní vlivy. Normální tělesná teplota se u dětí pohybuje od 36,5 do 37 °C a navíc během dne přirozeně kolísá – ráno bývá nejnižší, večer zase... Celý článek »
 • Kojení a jeho vliv na zoubky dítěte

  Věděli jste, že kojení se významně podílí na správném vývoji ústní dutiny, čelisti a zubních oblouků dítěte? Při každém kojení totiž, bez ohledu na to, zda dítě pije nebo saje bez pití, pohybuje svaly, které roztahují zubní oblouk do správného... Celý článek »
 • Jak na zácpu v těhotenství?

  Není to zrovna populární konverzační téma, ale skutečnost je taková, že přibližně každá druhá těhotná žena se potýká zácpou. Obtížnější vyprazdňování znepříjemňuje těhulce život a kromě toho způsobuje vznik, případně zhoršení potíží s hemoroidy.... Celý článek »
 • Léčivé doteky aneb Tajemství masáží

  Doteky rukou jsou jednou ze základních forem lidské komunikace. Uvědomujeme si zřetelně svoje tělo, jeho bolavá místa a slabiny, necháme se s důvěrou ošetřovat jinou osobou a jsme při tom hluboko ponořeni do svého nitra. Masáž je jedním z... Celý článek »
 • Horká koupel v těhotenství

  VÁŠ DOTAZ Jsem v 9. týdnu těhotenství a náhodou jsem se dozvěděla, že nejsou vhodné horké koupele, protože mohou poškodit plod. Jsem z toho v šoku, protože jsem zvyklá si dávat ob den nebo dva horkou koupel a tohle jsem vůbec netušila. Zkoumala... Celý článek »
 • Výživa dětí a prevence dětské obezity

  V Evropě je v současné době každé páté dítě obézní nebo má nadváhu. U těchto dětí je vyšší riziko civilizačních chorob, jako jsou nemoci srdce a cév nebo diabetes 2. typu. To, zda budeme mít nadváhu, určují do jisté míry geny, větší část ale... Celý článek »
 • Léčba kočkou aneb Felinoterapie

  Ano, i kočkou, tedy pomocí její společnosti, se dá léčit. Felinoterapie je v České republice takřka neznámým pojmem, vytlačovaným do pozadí známější a náročnější hipoterapií a canisterapií. Jistě, psi jsou nejčastějšími pomocníky člověka, přínos... Celý článek »

Naposledy navštívené