Mohou lněné semínko a rybí olej užívat děti?

VÁŠ DOTAZ Chci se zeptat, zda můžu podávat čerstvě pomleté lněné semínko devítiměsíčnímu synovi. Slyšela jsem o pozitivních účincích tohoto semínka na organismus, proto bych ho chtěla podávat denně. A mám ještě jednu otázku. Druhému synovi jsou tři roky a doporučili mi, abych mu na posílení imunity dávala lžičku rybího oleje. Je to vhodné? Děkuji za odpověď.
foto: istock.com

Odpovídá přírodní léčitelka Simona Procházková, DiS:

Lněné semínko můžeme podávat i devítiměsíčnímu dítěti, dávala bych mu 3x týdně půl lžičky mletého semínka třeba do ovocné přesnídávky. Lněný olej obsažený v lněném semínku obsahuje nenasycené mastné kyseliny a neměl by chybět v žádném jídelníčku.

Čtěte také:

Rybí olej nedoporučuji, vzhledem k možnému obsahu těžkých kovů. Úžasnou variantou je dýňový olej, sezamový olej či mandlový olej. Děti od 1 do 6 let by měly užívat 3x týdně půl čajové lžičky oleje.

Dýňový olej je zásobárnou přírodního zinku a železa. Zinek je pro funkce celé řady orgánů i celého organismu zcela nenahraditelný, je však závislý na dostatku vitaminu A, protože bez něj se neaktivuje – to platí i v opačném případě. Proto doporučuji k dýňovému oleji podávat ještě šťávu rakytníku, děti by měly užívat půl čajové lžičky denně od září do května.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

tak to je super, že mohu dávat Jirkovi již rybí olej :) Kolegyně si stěžovala na Marťánků, že jsou drazí a že vlastně to děti už nechtějí jíst, tak jsme jí poradili lýsi. zda jich objednala jsem se jaksi ještě nestihla dozvědět, ale my s manželem jsme se již naučili používat tobolky od lýsi, protože nás velmi netěšilo, čím vším jsou "napuštěné" ryby. Už si dáváme větší pozor na to, co jíme, protože je mi někdy vážně nanic, když vidím, že i do hořčice musí dát Éčka, přestože hořčice sama o sobě je konzervant.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené