Monika v 15. tt: Neklikáš – nerodíš

TĚHULKA LIVE! MONIKA Už dlouho dopředu jsem měla označen v kalendáři začátek 15. týdne. V Praze je to totiž den plný stresu a klikání. Přesně v 7:50 jsem usedla k počítači, načetla si stránku vybrané porodnice a říkala si, jak jsem to pěkně stihla. Ale opak byl pravdou.
foto: archiv Moniky L.

Řádky v registračním formuláři jsem měla předvyplněné, respektive vždy stačilo zadat první číslo nebo písmeno správné kolonky a stisknout Enter. Během deseti vteřin jsem byla přihlášená a... „Je nám líto, vámi vybraný termín je již obsazen.“ Deset vteřin stačilo na to, aby všech 12 míst v porodnici na jeden den bylo zaplněno.

Vzhledem k tomu, že v Krči v mém termínu porodu malují, tak se počet porodnic, kam se můžu přihlásit, snižuje na pět. Podolí mělo plno během prvních deseti vteřin, zkusila jsem tedy další porodnice. Samozřejmě už bylo třeba šest minut po osmé hodině, co jsem se snažila zaregistrovat na Bulovku, do Motola, k Apolináři, na Královské Vinohrady... Prostě už kamkoli. Samozřejmě všude plno. Takže další možnost zítra.

Už máme s manželem plán. Každý k jednomu počítači a doufat, že jeden z nás bude mít víc štěstí. Mimčo zatím máme podle ultrazvuků menší, tak snad se trefíme i do termínu. Jenže když jsme menší teď, neznamená to, že Piškotek bude menší po celou dobu těhotenství.

Ale co když to zítra zase nevyjde. A když to klapne mně, co ty ostatní? Co máme dělat, když se neproklikáme k rezervaci ani následující týden po možné rezervaci? Očividně je letos baby boom a registrace v porodnici neznamená, že pokud budete rodit v jiném termínu (což samozřejmě není nic neobvyklého), že vás vaše porodnice přijme. Říká se tomu porodní vlny a já mám pocit, že rok 2015 je jedna velká porodní vlna.

Čtěte také:

14 + 1 a druhý pokus

Druhý den ráno už jsem se pojistila. Vše jsem měla připravené na dvou počítačích. Rozespalý manžel mi musel pomoci. Já byla nervózní, jako před zjištěním výsledků nějaké zkoušky. Pár minut před osmou hodinou jsme oba seděli u jiného počítače. Přesně v osm hodin začalo vyplňování a rychlé klikání...

A výsledek? Pro změnu NIC. Pár vteřin po osmé hodině bylo zase v obou porodnicích plno. Už mě opravdu zachvátila panika. To mě jako nikde nepřijmou? Budu rodit na ulici nebo v sanitce nebo co? Ani nevím, jak to chodí, když se žena nezvládne nikam přihlásit.

Naštěstí jsem zkusila ještě další porodnici, která je sice daleko, ale neměl by tam být takový nával. Pár minut po osmé hodině mi přišel e-mail, že mají volno. Uffff... Vítězství bylo tu! Už mi bylo jedno, do které porodnice jsem přihlášená, hlavně že budu mít nějaké razítko v těhotenské průkazce.

Nejraději bych se tam pro jistotu rozběhla na osobní registraci hned, ale musela jsem počkat až na další týden, kdy byly vypsané osobní registrace k porodu. Každopádně aspoň něco. Byl to teda ale boj...


 

Monika právě prožila 15. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Děkuji za článek, který vystihuje i mojí situaci. Před třemi lety u 1.těhotenství jsem se registrovala v Podolí, tenkrát se ještě muselo osobně a dorazilo nás tam 11, takže žádný problém. Já jsem ještě z dalších pražských nemocnic zkoušela Bulovka, ale ta byla již v 8.15 také obsazena. Já ještě zkusím Motol. Doufám, že v den D porodím v porodnici a né v sanitce :)

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Celá republika ne, ale uvažte, že v Praze žije 10% obyvatel republiky, ovšem jistě se tu nenachází 10% všech porodnic, aby byly ty poměry vyrovnané. Navíc třeba Apolinář a Podolí, ale i Motol, jsou pracoviště, která sdružují specifické případy z celé České republiky - extrémně předčasné porody, porody dětí, u nichž byly zjištěny vrozené vývojové vady... zkrátka všechny případy, které by v menších krajských či okresních porodnicích zvládali jen těžko. Pak se logicky kapacita pražských porodnic vyčerpá velmi rychle. To je důvod, proč např. Podolí registruje pouze 12 rodiček na den - a ani to nezaručuje, že bude registrovaná rodička přijata, pokud je momentálně v porodnici plno (ta zmíněná porodní vlna) a stav rodičky umožňuje její převoz jinam... Je to mrzuté, ale je to bohužel tak...

Nicméně vám držím palce, abyste nakonec rodily spokojeně, tam, kde si přejete, a především, aby miminka byla zdravá a nic jim nescházelo :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Tak to je přesný, chtěla jsem do Krče, tam malují, tak jsem chtěla zkusit Podolí, ale přesně, jak píše Monika, během pár vteřin bylo plno! Šílenství, co se děje kolem porodnic v Praze. Asi tu bude rodit celá republika...

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené