Monika v 18. tt: Tlaku, tlaku, kde se touláš?

TĚHULKA LIVE! MONIKA Říká se, že je lepší mít nízký tlak než vysoký. To je určitě pravda, ale i nízký tlak má svá úskalí. Občas jsem měla tlak tak nízký, že mi bylo na omdlení, dokonce jsem sebou i párkrát praštila. V těhotenství se mi tlak ještě snížil.
foto: 14 tt, týden těhotenství 14, těhotná, Těhulka Live, Monika

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Poté, co jsem si před lety lehce rozrazila hlavu o kliku na záchodě, mám doma tlakoměr. Takže teď, když se necítím dobře, podlamují se mi nohy a marně hledám zeď, o kterou bych se opřela, jdu si změřit tlak. Většinou se to stává po ránu, když jsem ještě doma. Občas jsou tedy čísla na tlakoměru opravdu nízká. Když mám 90/60, tak si jdu prostě lehnout a do práce vyrazím později. V případě, že už opravdu musím někam vyrazit, pomáhá mi malá sklenka Kofoly nebo Coca-Coly. Chápu, že odbornice na výživu asi teď šílí, ale nic jiného mi nezabírá. Při pohybu se mi tlak ještě snižuje a třeba sladký džus nebo ledový čaj mi v podstatě nic nedělá. Osobně to považuji za menší zlo, než si někde ublížit pádem na ulici. Jasně že tohle nepraktikuji každý den. Když takhle zhřeším proti zdravé výživě, dám si pak celý den lehce dietní.

Samozřejmě když přijdu k doktorce, tak mám tlak naprosto ideální. Asi z toho stresu, aby bylo všechno v pořádku, se mi tlak přeci jen zvýší. Nebo mám tzv. syndrom bílého pláště. Jak přijdu k jakémukoli lékaři, hned mám vyšší tlak. :-)

Spánek na břiše je v nedohlednu

Druhý trimestr až na ten nízký tlak je zatím opravdu v pohodě. Co mi ale neskutečně chybí, je spaní na břiše. Normálně tuto spací polohu zbožňuju, ale co jsem zjistila, že jsem těhotná, tak mám vyloženě psychický blok spát na břiše. I když jsem si asi nějaký ten pátek na začátku těhotenství mohla takovýto spánek asi užívat.

Někde jsem četla, že ve třetím trimestru se nedoporučuje ani spaní na zádech, tak to už opravdu nevím, jak budu spát. Ale prý se některým maminkám v takové poloze dělá špatně. Tak uvidíme.

Čtěte také:

Mazat, mazat, mazat

Asi jako každá druhá žena jsem nikdy moc nebyla spokojená se svojí postavou. Ale vždycky jsem byla hrdá na svoje bříško. Snažila jsem se pořádně cvičit, abych měla alespoň trochu vymakané břišní svaly a úzký pas. Při těhotenství se mi zlepšily vlasy, nehty i pleť, ale je jasné, že rozpínající se kůže trpí.

Proto se snažím používat dvakrát denně Bepanthen. Mažu si nejen bříško, ale podle rady mé maminky i prsa, nohy a ruce. Přeci jen jak člověk pomalu přibírá, kůže se natahuje a já bych ráda byla kočka, i když jsem vdaná a budu mít mimčo. :-)


 Monika právě prožila 18. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele habr.ds
habr.ds

Ahoj,

také jsem spávala nejraději na břiše a poslední týden (28. tt) zjišťuji, že v poloze na zádech se zase nemůžu pořádně nadechnout.

Navíc mám následkem sportu problémy s klouby v ramenou a ani spaní na boku není zrovna příjemné.

Manžel mi sehnal cca 1,5 metru dlouhý polštář ve tvaru válce a hurrráááá, konečně mám zase jak spát. Doporučuji!!!

Hanka 

 

 

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené