Monika ve 27. tt: Test na cukrovku? Klidně každý týden

TĚHULKA LIVE! MONIKA Těhotenství je nejen nakupování výbavičky a zařizování pokojíčku, ale také spousta testů. Mezi jedny z posledních patří test na těhotenskou cukrovku. Slyšela jsem mnoho historek, jak se roztok skoro nedá vypít a jak je po tom člověk utahaný. Nikdo mi ale neřekl, že testy doprovází i tři odběry krve.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Dostala jsem instrukce, že ráno před testem nemám nic jíst a pít maximálně jen čistou vodu. Šla jsem na test hned v sedm ráno, protože představa, že nebudu moct jíst celé dopoledne, se mi vůbec nelíbila. Nejdřív mě tedy sestra píchla do prstu, kvůli zjištění, zda nemám normální cukrovku a rovnou mi poprvé odebrala krev. Pak jsem dostala roztok, který jsem měla vypít během deseti minut. Rozhodně to nechutnalo nějak hnusně, bylo to jako shodně sladký sirup na kašel.

Po hodině mi znovu sestra odebrala krev a to bylo rozhodně nepříjemnější než pití sirupu. Mám totiž hodně špatně vidět žíly, takže odběr šel z toho samého místa jako před hodinou. A za hodinu zase... Odběr krve a hurá domů. Nic strašného to nakonec nebylo. Teda jak pro koho. Mezi druhým a třetím odběrem na mě začal cukr působit. Nejraději bych začala po čekárně tancovat makarenu nebo jiný přiblblý tanec. Piškot byl také vzhůru a mlel se mi v bříšku ostošest. Manžel pak pro mě přišel a já byla jak utržená ze řetězu. Přišli jsme domů, dali si oběd, který jsem bleskurychle uvařila, a šli jsme na procházku. Nějak jsme to přehnali a ušli cca pět kilometrů. Celou dobu jsem měla pocit, že bych mohla běžet maraton, takhle „nastřelená“ a veselá jsem dlouho nebyla. Místo, abych si po náročné procházce šla odpočinout, lehnout si šel manžel a já šla uklízet, chystat večeři, no prostě dělat všechno kromě sezení. Ani v noci se mi nechtělo spát, pak už cukr začal trochu vyprchávat a já usnula kolem půlnoci. Dělala jsem si legraci, že tu glukózu bych mohla pít klidně každý týden, abych pořádně uklidila. : -)

Asi byl efekt roztoku správný, protože těhotenskou cukrovku nemám, i když sladké mi rozhodně není cizí ani v těhotenství, ani normálně.

Čtěte také:

Bříško roste, mindráky taky

Jak je v posledních dnech krásné počasí, potkávám samé krásné slečny v upnutých šortkách s vysportovanou postavou. Já se vždycky tak cudně provalím kolem a dělám, že tam nejsem. Nedá se nic dělat, poctivě si ale ukládám všechna doporučená cvičení a hned jak to bude možné, jdu na to. Teď to samozřejmě neřeším. Snažím se jíst aspoň trochu zdravě, poctivě brát Femibion, mazat si nejen bříško, ale celé tělo Bepanthenem, ale žádnou dietu neřeším.

Cvičit také chodím pořád, ještě mám v plánu předporodní kurz o kojení a asi si koupím balonek na nacvičování porodu. Uvidíme, jak a kdy se Piškotovi bude chtít na svět.

Blbost týdne

Nebojte, stále po sobě cintám, všechno mi padá a nemohu si vzpomenout, jak se co jmenuje. Pořád to svádím na to, že jsem přeci těhotná. : -)

Tuhle jsem se rozvalovala na gauči a byla líná dát sklenici s vodou na stůl. Byl totiž straaaašně daleko. No a jak jsem se snažila jednu chvíli překulit, celou vodu jsem vylila. Kdyby v tu chvíli manžel přišel domů, asi by si myslel, že mi praskla voda a tahal by mě do porodnice. Naštěstí přišel až později, voda krásně uschla a já mohla jít odpočívat na druhou část pohovky.


 

Monika právě prožila 27. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jen bych chtěla říct, že já jsem taky brala Femibion v myšlence, že nejsem schopná jíst pořádně zdravě a denně si dopřávat velkou porci zeleniny a ovoce, tak že aspoň holt umělými vitamíny miminku i mě pomůžu a brala jsem poctivě také Femibion. No jo, jenže už nikde nikdo nepíše, že tyto vitamínové preparáty by se neměli již brát od třetího trimestru, protože zbytečně ovlivňují velikost plodu. Jsem ve 31. týdnu a chlapeček je větší než by měl být, samozřejmě hraje roli genetika, ale těmi vitamíny jsem mu k normální váze nepomohla :-( Tak již mám zákaz vitamíny brát, prý ani listovku, že už je teď k ničemu, důležitá je jen na začátku těhotenství. Tak jsem jen chtěla na to upozornit, že vitamíny ano, ale nepřehánět to. Raději se poradit s lékařem.

 

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené