Můj chlapeček měl včera přesně 2 měsíce, byli...

Můj chlapeček měl včera přesně 2 měsíce, byli jsme na převážení u dr. a měl 5 740g, délka cca 63cm. (Porodní míry 3620g, 50cm, domů propuštěn 4. den s 3330). Poté přibíral pozvolna, zhruba 200g týdně. Po včerejším převážení dr. zjistil, že přibral více než 400 g za týden (před týdnem ho vážil kvůli tomu ublinkávání a měl 5 300g), a konstatoval, že přibývá nadměrně a poradil natahovat intervaly přes den na 3 hodiny a navíc kapat vit. D nikoli v normálním dávkování 1-2 kapky denně, ale 3 kapky denně, aby neměl křivici, když tak rychle roste a přibývá.. Za 2 týdny mám přijít znovu na převážení. Malý, jak jsem již psala, se ale přes den většinou hlásí už po těch 2 hodinách a někdy to dá opravdu práci mu to natáhnout, někdy už pláče. Když se mu to snažím takto natahovat, připadá mi, že tolik nevydrží v noci, už 2 dny se hlásí nejdříve po 4, potom už po 3 nebo i 2,5 hodinových intervalech. Tak nevím, zda ta jeho váha je opravdu natolik znepokojující, abych mu to kojení takto natahovala a navíc bylo nutno zvýšit dávky vit. D? Navíc poslední dny už ani neublinkává, myslím že to souviselo s tím, že jsem dostala menstruaci nebo jsem pila kravské mléko.

Odpověď

Milá maminko, délka dítěte v kojeneckém věku je orientační a těžko lze zcela objektivizovat.Zkrátka záleží na tom jak sestřička natáhne dítě při měření.
Váha by mě také tak neznepokojovala a být to na mě, nechal bych vás kojit bez omezení a byl bych rád, že dítě roste. Kojené dítě si příjem řídí samo.
Nebývá dobře ho omezovat. Vitamín D bych nechal v původní dávce. Představa, že bude mít křivici, když rychleji roste je spíše iluzorní než reálná.

Stránky

Nejnovější články

 • Péče o nedonošence

  Těhotenství trvá 280 dní. Většina dětí se narodí zralých, v termínu, tj. mezi 38. – 40. týdnem gravidity s porodní váhou vyšší než 2500 g. Dítě, které se narodí s porodní váhou nižší než 2500 g, je buď narozeno předčasně, před 37. týdnem... Celý článek »
 • Jak bojovat s nadbytečnými kilogramy

  Ideál krásy je velice proměnlivá záležitost. Za časů malíře Rubense to ženy měly nesrovnatelně lehčí – každé přibrané kilíčko jim přidávalo na kráse. Pak to ale vzalo obrat k horšímu. Do módy přišly drobounké modelky typu Twiggy. Člověk by řekl,... Celý článek »
 • Je kojení stále tabu?

  Kojení – to nejlepší pro matku i dítě. S tímto tvrzením souhlasí drtivá většina z nás. Ale jak je to v případě, že maminka kouří, pije alkohol nebo používá kojení jako součást sexuálních praktik? Proč některé ženy při kojení tloustnou? Vadí kojení... Celý článek »
 • Když sex bolí

  Ženu může „bolet sex“ hned z několika důvodů. Důležité je proto nejprve oddělit bolest, která souvisí s nějakým zánětem v oblasti malé pánve. Celý článek »
 • Bára v 20. tt: A jsme v polovině!

  TĚHULKA LIVE! BÁRA Ano, už je to tak, polovina celého „těhulkování“ je za námi. Teda, řekla bych, že nejen Laurinka přidává na rychlosti, ale také psaní týdenních článků pro vás. Ten týden vždy tak rychle uteče, že nestačím vstřebávat pořádně... Celý článek »
 • Dopřejme dětem po nemoci čas na zotavenou

  Chladné počasí, plískanice, mlhy a šedá poklice inverze na nebi jsou nejen příčinou sezónních depresí a touhy sbalit si kufry na výlet do teplých krajů, ale bohužel také častým důvodem opakovaných nemocí našich dítek školkou povinných. Jak pomoci... Celý článek »
 • Miminko nechce pít

  Přijímání potravy patří mezi základní potřeby vyvíjejícího se dětského organismu. V raném dětství je však krmení mnohdy spojeno s různými obtížemi. Náhlá odchylka od normálního průběhu krmení může signalizovat počínající akutní onemocnění dítěte.... Celý článek »
 • Kdy navštívit genetika?

  K zubaři chodíme dvakrát za rok, do ordinace genetika se dostaneme třeba jen jednou za život. Máme se doporučení k návštěvě této odborné a trošku tajemné ordinace obávat? Na co se při návštěvě připravit a jak takové vyšetření vypadá? A kdy je... Celý článek »
 • Homeopatická domácí lékárnička

  Máte-li doma malé dítě, potřebujete dobře vybavenou domácí lékárničku. Jste-li příznivci přírodní či alternativní medicíny, jistě jste si oblíbili homeopatika pro jejich jemné působení na dětský organismus. Připravili jsme pro vás užitečný seznam... Celý článek »
 • Miminko úplně hoří! Co teď?

  Nejprve je nutné si říci, že horečka není nemoc. Jedná se o reakci organismu, a to buď na onemocnění, či okolní vlivy. Normální tělesná teplota se u dětí pohybuje od 36,5 do 37 °C a navíc během dne přirozeně kolísá – ráno bývá nejnižší, večer zase... Celý článek »
 • Kojení a jeho vliv na zoubky dítěte

  Věděli jste, že kojení se významně podílí na správném vývoji ústní dutiny, čelisti a zubních oblouků dítěte? Při každém kojení totiž, bez ohledu na to, zda dítě pije nebo saje bez pití, pohybuje svaly, které roztahují zubní oblouk do správného... Celý článek »

Naposledy navštívené