Multi-tabs® ACD kapky

Ani kojení miminka není garancí dostatečného příjmu vitaminů

Speciální kapičky Multi-tabs® ACD kapky s nejdůležitějšími vitaminy jsou jistotou správného vývoje

Mateřské mléko zajišťuje miminku v prvních měsících života dostatek vody, minerálů a dalších biologicky aktivních látek. Předpokladem dostatečného příjmu vitaminů je přitom kvalitní výživa maminky. To platí téměř pro všechny potřebné vitaminy s výjimkou vitaminů D a C, u nichž mateřské mléko dosahuje často jen hraničních hodnot. Například příjem vitaminu D, důležitého pro správný vývoj kostí, je velmi nízký, a to zejména v obdobích s nízkou sluneční aktivitou. Pokud chtějí mít rodiče jistotu, že jejich miminko dostává všechny vitaminy, které jsou nezbytné pro jeho růst a vývoj, měli by se spolehnout na moderní přípravky obsahující nejdůležitější vitaminy ve formě vhodné speciálně pro miminka. Takovým přípravkem jsou např. Multi-tabs® ACD kapky bez obsahu umělých barviv vhodné pro děti od 1 týdne po narození do dvou let.

Nedostatek vitaminu A se u nejmenších dětí projevuje častou nemocností

Vitamin A má důležitý vliv na správnou funkci oční sítnice, kvalitu pokožky a sliznic a na využití železa v organismu, příznivě ovlivňuje obranyschopnost organismu. Jeho nedostatek se u malých dětí projevuje zejména zvýšenou frekvencí nemocnosti. Děti se totiž rodí jen s minimální zásobou vitaminu A a nedostatek je kompenzován mateřským mlékem. I při správné výživě kojící maminky se však obsah vitaminu A v mateřském mléce pohybuje na úrovni asi 450 – 600 mcg/litr, což při průměrné produkci mléka asi 750 ml/denně znamená příjem vitaminu A jen asi 350 – 450 mcg za den. Příjem vitaminu A je proto vhodné doplňovat. 1 ml, denní dávka přípravku Multi-tabs® ACD kapky, obsahuje 300 mcg vitaminu A ve formě určené právě pro nejmenší děti.

Pediatři doporučují doplňovat vitamin C zejména nedonošeným dětem

Vitamin C je důležitý pro správnou funkci všech buněk lidského těla. Podílí se na tvorbě mezibuněčné hmoty, takže je nezbytný pro správnou stavbu kostí, zubů, cév, svalů, šlach, kůže. Má významný vliv i na reaktivitu a obranyschopnost organismu. Mateřské mléko obsahuje asi 3,5 – 5,5 mg vitaminu C ve 100 ml mléka, což není dostatečné množství. Od šestého měsíce, kdy se začíná s příkrmy, může být přísun vitaminu C stravou vyšší, ovšem i tak může dítě dostávat vitaminu C málo. Vitamin C totiž nepříznivě reaguje na světlo, na teplotu, jeho množství dokonce snižuje i strouhání. Proto pediatři nejčastěji doporučují doplnění vitaminu C u nedonošených dětí, u kojenců, kteří čelí anémii, infekcím a v dalších podobných případech. Kapičky Multi-tabs® ACD obsahují v 1 ml roztoku 35 mg vitaminu C, což je také dávka doporučovaná pediatry.

Příjem vitaminu D je nedostatečný především v obdobích s nízkou sluneční aktivitou

Vitamin D je životně důležitý pro tvorbu kostní tkáně, ovlivňuje vstřebávání a využití vápníku a fosforu v dětském organismu. Jeho příjem v mateřském mléce je, zejména v obdobích se sníženou sluneční aktivitou, velmi nízký. Jistotou dostatečného příjmu jsou kapky Multi-tabs® ACD, 1 ml roztoku obsahuje 10 mcg vitaminu D.

Multi-tabs® ACD kapky lze zakoupit v síti lékáren a na www.lekarna.cz v balení 30 ml (na 1 měsíc). Více o přípravcích Multi-tabs® na www.multi-tabs.cz.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené