Na studium dětí spořte hned

I když nepatříte k rodinám s vysokými příjmy, můžete dětem vzdělání umožnit. Když začnete šetřit včas, bude vás to stát pár stovek měsíčně.
foto: istock.com

Studium na vysoké škole stojí za celou dobu okolo 600 000 Kč. To je částka, kterou může svým dětem poskytnout jen málokterá rodina. Studium však může být dostupné i pro děti z rodin s nižšími příjmy. Je však třeba umět hospodařit. Čím dříve začnete svému děťátku spořit, tím nižší bude potřebný měsíční výdaj. 

Kdy spořit? Hned

Začnete-li se spořením na vysokoškolská studia hned po narození vašeho miminka, máte celých 19 let na to, abyste potřebnou částku našetřili. Budeme-li uvažovat zhodnocení prostředků úrokovou mírou 6 %, stačí, abyste uložili 1 434 Kč měsíčně, a vašemu potomkovi nebude po maturitě stát nic v cestě za vzděláním. (A v případě, že bude mít jiné než studijní nadání, mu přijdou peníze vhod třeba jako vklad do podnikání.)

Své rozhodnutí naspořit dětem na studia neodkládejte. Začnete-li se o úspory na vysokoškolská studia zajímat, až bude vaše dítě v 1. ročníku střední školy, musíte dát každý měsíc stranou 11 070 Kč.

O možnostech a způsobech spoření se dozvíte v dalších článcích na Babywebu, viz prokliky pod články. Můžete se také poradit s vaší bankou, jaké možnosti pravidelného dlouhodobého ukládání a úročení peněz vám může nabídnout. Nemáte-li s dlouhodobým ukládáním peněz zkušenosti, může vám přijít vhod i rada nezávislého finančního konzultanta.

Více informací najdete na www.bcas.c

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

 Úrazové pojištěni až na 1 rok zdarma získají mladí klienti do 18 let. Děti jsou pojištěné bez zařazování do rizikových skupin a to od narozeni do 25 let. Pojištění hospitalizace sjednáno z jakýchkoliv důvodů. Platí pro nové a stávající klienty.
 Dítěti narozenému v roce 2009, kterému jeho zákonný zástupce sepíše návrh na uzavření smlouvy o stavebním spoření, bude přiznána finanční prémie.
 Senior narozený v roce 1949 a dříve, který si sepíše návrh na uzavření smlouvy o stavebním spoření, bude přiznána finanční prémie.
 Pojistné o 60% nižší oproti běžným tržním cenám můžou získat klienti nad 18 let, kteří teprve uvažují nebo už mají Penzijní připojištění u kteréhokoliv Penzijního fondu. K uzavření smlouvy není třeba dokládat informace o zdravotním stavu, pojistná ochrana platí po celém světě.
 Hledám kandidáty pro obsluhu stávajících klientů. Vhodné pro maminky na mateřské dovolené, pojišťovací, finanční a realitní makléři. Výhody: pravidelní měsíční příjem, provize, bonusy. Žádné
plnění norem. Kralovohradecký kraj.

Bližší informace na tel.č. 607887783

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené