Nebezpečné spodní prádlo

Také volba pánského spodního prádla může mít vliv na neplodnost u mužů. Doporučuje se nosit prádlo volnější, protože v opačném případě dochází k nežádoucímu tření varlat o povrch prádla a jejich zahřívání.

Skutečnost, že jsou zásobárny mužských pohlavních buněk, varlata, umístěna vně těla (nikoli jako vaječníky, které jsou uloženi uvnitř ženy) není náhodný. K tomu, aby varlata produkovala zdravé spermie, je totiž zapotřebí teplota nižší, než sedmatřicet stupňů. I malé zvýšení teploty v šourku může snížit četnost spermií a dlouhodobé působení horka může vést až k úplné neplodnosti.

Obdobný problém může nastat v případě, že má muž sedavé zaměstnání. Nejvíce ohroženi jsou v tomto směru řidiči, kteří jezdí dlouhé tratě, ale i úředníci. Stejně tak jsou za nevhodná zaměstnání považovány práce v pekárnách, prádelnách, ve strojovnách lodí, povolání svářeče nebo hasiče. Pro předejití vážnějším problémům se proto doporučuje častý pobyt mimo pracoviště (pravidelné větrání), volné a chladivé oblečení anebo studená sprcha po práci.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené