Než koupíte hračku, pořádně si ji prohlédněte!

Vybíráte pro své děťátko hračku a nevíte, podle čeho se řídit? Rozhodně dbejte na její nezávadnost, upozorňují zástupci České obchodní inspekce (ČOI). O tom, že na našem trhu není s hračkami, zdaleka všechno v pořádku, svědčí i výsledky kontrol, které ČOI v loňském roce provedla.

Posouzeno bylo celkem 57 typů hraček a požadavkům bezpečnosti nevyhovělo 35 z nich. Ve většině případů se jednalo o riziko polknutí malých částí, zejména u různých plastových nebo plyšových hraček, nebo o nebezpečí udušení, jako v případě bobtnavých zvířátek a u dvou případů měly hračky nadlimitní obsah ftalátů. Tyto hračky najdete na našem seznamu Závadných výrobků on-line.

ČOI doporučuje:

Při výběru hraček si všímejte řádného značení informacemi o výrobci, dovozci nebo distributorovi, upozornění na rizika nesprávného použití a vybavení návodem v českém jazyce. Respektujte údaje o věku, pro který je hračka určena - nesprávným výběrem se z bezpečné hračky může stát hračka nebezpečná, která může způsobit dítěti nevratnou újmu. Nekupujte neoznačené, zapáchající nebo svým vzhledem podezřelé hračky, a pokud na takovou hračku narazíte, informujte o jejich prodeji nejbližší inspektorát ČOI.

Kontrolám hraček jako výrobkům určených nejmenším uživatelům, kteří případné riziko nejsou schopni rozpoznat, ani se nemohou bránit sami, bude věnována Českou obchodní inspekcí pozornost i v tomto roce.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, uvítala bych i nějakou radu jak postupovat v případě nákupu hraček přes internet, teď jsem totiž objednala hračky za 4 tisíce na vánoce pro všechny děti v rodině a vůbec jsem žádné bezpečtnostní opatření neřešila. Je pravda že hračky 4-kids jou poměrně známé a navíc jsem objednávala zboží od Lamaze lego a podobných známých značek, tak přdedokládám, že u těchto by problém být neměl...

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené