O nás

V rámci své publikační činnosti se snažíme být praktickým, komplexním, objektivním a odborným průvodcem nejen pro období těhotenství, ale po celou dobu mateřství. Na našem webu najdete kromě článků i ryze praktické pomůcky: kalkulačky, fotonávody, testy autosedaček, databázi jmen, závadných výrobků či míst přátelských k dětem, katalog porodnic a dalších zdravotnických zařízení a mnoho dalšího. Již v prvním roce své existence jsme byli vybráni Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj k archivaci. Babyweb.cz je zároveň místem pro dialog různých názorových proudů. Cílem všech našich činností je iniciovat a následně se podílet na zásadních změnách v oblasti prenatální péče a vedení porodu. Podporujeme aktivní moderní maminky a jejich návrat zpět do pracovního procesu, vznik firemních školek a zkrácených pracovních úvazků, věnujeme se zdravému životnímu stylu rodin a prevenci dětské obezity. Svou pozornost zaměřujeme také na změnu autoritativní výchovy k efektivnímu rodičovství, edukaci v oblasti náhradní rodinné péče, stejně jako na pomoc při výběru vhodného systému předškolního i školního vzdělávání.

Provozovatelem portálu je Media Park s. r. o.
Zajímají-li vás naše další projekty, navštivte firemní web.

Zpravodaje: Chci dítě, těhotenství, miminko, batole, předškolák

Pro všechny registrované, které se přihlásí k odběru zpravodajů, máme ZDARMA připravené informace odpovídající konkrétní fázi těhotenství (včetně unikátních ilustrací), vývoji miminka či dítěte.

Takto vypadají články o vývoji plodu a těhotenských změnách týden po týdnu.

LIVE! projekty: Těhulka LIVE!, KLUB Těhulek, Mimi LIVE!, Batole LIVE!

Naše LIVE! projekty jsou obdobou televizních reality show. Vybrané uživatelky sdílejí prostřednictvím „deníčků" své prožitky s ostatními čtenářkami. Nechybí profesionální fotografie, videa, komentáře lékařů a přímé odkazů na související témata. Realizovali jsme též speciální projekt Mami pomoc, já tloustnu!, zaměřený na prevenci dětské obezity.

S kočárkem Prahou

Rodinný happening S kočárkem Prahou se koná každoročně v pražských Žlutých lázních. Maminky a těhotné jeho prostřednictvím upozorňují na problémy, které je trápí při cestování pražskou hromadnou dopravou. Setkání se každoročně účastní i řada celebrit. Bohatý program vrcholí snahou o překonání minulého rekordu v počtu kočárků na jednom místě.

Kniha Babyweb do ruky

Vybrali jsme články publikované na našem webu a sestavili jsme z nich knihu Babyweb do ruky. Babyweb do ruky to je více než 250 stran odborných textů, příběhů, barevných fotografií a ilustrací od početí přes těhotenství, porod až po péči o miminko a batole do 3 let. Kniha obsahuje jedinečné fotonávody - jak správně kojit, koupat či přenášet děťátko. Kniha vyšla v nákladu........... v roce ........ v tvrdé vazbě a distribuována byla ZDARMA. Kniha již není skladem.

Přirozený porod v porodnici (PPP)

Iniciativa vznikla na popud maminek, které v loňském dotazníkovém šetření Babymonitor vyjádřily svou nespokojenost s podmínkami v českých porodnicích. Hlavním cílem projektu je snaha o humanizaci a změnu praxe v českých porodnicích, posun ve vnímání porodu od série lékařských zákroků zpět k přirozenému procesu nejen mezi laickou, ale i odbornou veřejností. V rámci projektu PPP probíhá certifikace porodnic.

Petice za záchranu porodnic

Nesouhlasíme s plošným rušením nízkokapacitních porodnic v ČR na základě počtu porodů, které v těchto porodnicích ročně proběhnou. Přidejte podpis k Petici za záchranu porodnic, případně se staňte fanouškem naší fcb stránky Zachraňme porodnice a podpořte porodnice, kterých se to týká. Některé z nich jsou pravděpodobně i ve vašem kraji nebo okrese.

Babymonitor

Jedná se o nejobsáhlejší nezávislý průzkum, jehož cílem je mapovat chování těhotných a maminek. Do prvního kola Babymonitoru se zapojilo 6500 žen a průzkum reagoval nejen na aktuální témata diskutovaná ve společnosti (např.: zdravotnická reforma), ale také na spotřební chování a životní styl rodin.

 

Naposledy navštívené