Oblečení

Říká se, že způsob oblékání vypovídá o naší povaze. Není proto divu, že většině z nás záleží na tom, co máme na sobě. Způsoby oblékání přizpůsobujeme ročnímu období, dennímu či nočnímu rytmu, příležitostem a událostem, postavě i našemu současnému duševnímu rozpoložení. Jinak se oblékáme na procházku se psem, jiné oblečení volíme na pracovní schůzku, jinak se oblečeme do divadla. Každá situace si žádá přizpůsobení se.

Je to součást kultury, umět se vhodně oblékat. Přitom to, co je vhodné v České republice, už zdaleka nemusí působit vhodně na Dálném východě. Naše oblečení o nás vypovídá i to, jak respektujeme danou kulturu.

Móda se stala odvětvím s přísnými pravidly a žhavými trendy, které bychom měli následovat. Lidem, kteří módnímu diktátu bezhlavě podléhají, se někdy říká oběti módy. Takoví lidé neváhají utratit desetitisíce za výstřední značkové oblečení, jen proto, že jej návrháři představili na svých přehlídkách. Na opačném konci pak stojí lidé, kteří nesledují ani trendy, ani návrháře a oblékají se podle vlastního vkusu a uvážení. O obou případech platí, že každý extrém je spíše na škodu.

V některých situacích je vhodné oblečení znakem dobrého vychování. Pořadatelé některých akcí tak do pozvánek přidávají tzv. dress code, což je doporučení, jak se na danou událost obléct.

Vstup do podrubriky Oblečení

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené