Oblečení do práce pro těhulky

Většina žen může do pátého měsíce těhotenství nosit dál oblečení ze svého šatníku. Jestliže ale povaha jejich zaměstnání vylučuje nošení džínových nebo manšestrových kalhot a volnějšího trika, musí takové maminky dříve či později buď vyhledat krejčovskou dílnu a těhotenské šaty nebo kostýmek si nechat ušít přímo na míru nebo navštívit některou ze specializovaných prodejen s těhotenskou módou.

POHODLNÉ I KRÁSNÉ

Nejdůležitějším kritériem pro výběr vhodného oblečení je jeho pohodlnost. Pořídíte je v každém těhotenském butiku (viz Seznam specializovaných prodejen). A věřte, že je vskutku z čeho vybírat! Při nákupu byste měly vycházet ze zásady, že oblečení má být volné, vzdušné, lehké, alespoň zčásti upravitelné co do velikosti. U těhotných žen je třeba počítat s tím, že v důsledku hormonálních změn zvýšenou měrou pociťují horko a víc se potí. 

V zimních měsících byste měly volit spíš takzvaný cibulkovitý styl, to znamená víc vrstev na sobě. Jelikož je vrstvení velice moderní záležitostí a navíc existují i některé značky (např. Noppies), které přímo navrhují jednotlivé kolekce tak, aby se jejich oblečení dalo hezky skládat na sebe a barevně kombinovat, může se pro vás tato zásada nakonec stát i radostí. Záleží tedy čistě na vašich finančních možnostech a vkusu. Například za elegantní kalhoty a halenku zaplatíte minimálně 1500 Kč.

MATERIÁL

Pro studenější měsíce je nejvhodnější bavlna nebo vlněný úplet, naopak v létě se doporučuje nosit vzdušné a chladivé materiály. Halenky mohou být z pružných přírodních měkkých vláken. Šikovné jsou tkanice v pase, ty se totiž se dají dobře povolovat a neomezují v pohybu. Pamatujte na dostatek místa v podpaží a také přes hrudník. 

Ještě dodám, že nemusíme nakupovat originální mateřské šaty, můžeme použít i takové, které nejsou k tomuto účelu přímo vyrobeny, ale splňují kritéria pohodlí a vyhovují. 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené