Obuv pro těhotné

Speciální obuv pro těhotné ženy byste v prodejnách hledaly marně. Proto směle vybírejte podle svého vkusu a nároků na pohodlnost tak, jak jste byly doposud zvyklé. Při nákupu bot se můžete kromě svých vlastních požadavků řídit následujícími doporučeními.

Podpatek by měl být nízký a široký, abyste měla stabilní a pevný krok. Samozřejmě, občas potkáme maminky, které nosí i ve vysokém stupni těhotenství lodičky s jehlovými podpatky. Rozumné to ale není. Podle některých odborníků je lpění na vysokých a tenkých podpatcích spíš druhem hazardu a nezodpovědnosti než důkazem, že dokážete být elegantní a zachovat si gazelí krok za každé situace.

Boty by neměly být vepředu do špičky, nýbrž zaoblené, aby netísnily prsty. Dále by měly zajistit dostatečnou podporu nožní klenby a chránit před uklouznutím, ideální je tedy protiskluzová úprava podrážky. Boty mají být nohám spolehlivou oporou. Nejlepší je obuv se suchým zipem, protože v pokročilém stadiu těhotenství nejde tak snadno se shýbat k zavazování tkaniček. Doporučuje se také koupit boty o jednu velikost větší, a to proto, že těhotné ženy se často potýkají s otoky nohou.

S obuví souvisejí i ponožky nebo punčocháče. Ponožky by měly obsahovat maximální množství bavlny. Vhodné je pořídit si aspoň několik párů takzvaných zdravotních ponožek, které nemají tak pevné gumičky a nohu nepřiškrcují. Výběr je velký. Na podkolenky raději zapomeňte, ty totiž zhoršují odtok krve z dolních končetin a podporují tvorbu křečových žil. Naopak velmi šikovné jsou speciální punčocháče, které poskytují oporu vašemu bříšku a zároveň spolehlivě uchrání před prochladnutím.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené