Ohrádky

Ohrádky slouží pro děti do jednoho roku, ty větší od jednoho roku nebo i déle. Můžete je zakoupit v různém provedení a zvolit si tak můžete takový tvar, který bude pro vás i váš byt ideální. V zásadě se ohrádky dělí na dřevěné a síťované:

Dřevěné ohrádky

se vyrábějí nejčastěji ve tvaru obdélníku, čtverce či šestihranu. Některé typy mají dno, které můžete nastavit do různé výšky a na kterém je molitanová výplň (většinou potažena plastem). Vyrábějí se ve velikostech maximálně 150 x 150 cm. Koupit se dá za 2 000 – 5 000 Kč.

Síťované ohrádky

jsou vypolstrované, rozměrově podobné ohrádky, které mají vždy dno. Jejich tvar je rozmanitý – rohové, oválné atd. Bočnice je vyrobena ze síťoviny, která je pružná a v případě, že dítě na stěnu ohrádky upadne, síťovina ho odpruží zpět. Horní límec ohrádky je také polstrovaný, aby se dítě nemohlo o nic poranit, rohy jsou zaoblené. Některé typy mají po stranách úchytná ucha, aby se děťátko mohlo vyšplhat nahoru a pozorovat vše ze stoje. Dají se koupit za 1200 – 4000 Kč. Jejich váha se pohybuje od 7 kg – 14 kg.

Rada našeho odborníka, Michala Štefaniče, dlouholetého specialisty v tomto oboru:

"Ohrádku je dobré koupit až když se dítě samo pohybuje. Je vhodné jí umístit do vaší blízkosti, můžete se tak věnovat chvíli sama sobě a přitom máte jistotu, že vašemu dítěti nic nehrozí."

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené