Orgasmus

Ženský orgasmus, narozdíl od toho mužského, bývá stále velmi diskutovanou záležitostí. Z některých studií vyplývá, že účelem svalových stahů v oblasti malé pánve provázejících orgasmus u ženy je uvolnit napětí ženských pohlavních orgánů a tím zajistit spermiím snadnější pohyb a cestu k vajíčku. Ať je orgasmus sebepříjemnější, jde tedy jen o další způsob, jak zvýšit šance na početí. Svalovými stahy kolem mužských pohlavních orgánů je zajištěn silnější výstřik spermatu, a tedy „dopravení" mužských pohlavních buněk blíže k cíli jejich cesty.

Vstup do podrubriky Orgasmus

Co se děje při orgasmu

A co vlastně způsobuje fyzickou rozkoš, jakou zažíváme při orgasmu? Samotné vyvrcholení je kontrolováno naším autonomním nervovým systémem. Dochází při něm k rychlým cyklům svalových stahů v dolních pánevních svalech, které obklopují primární pohlavní orgány. Není neobvyklé, že vyvrcholení často doprovází mimovolné křeče v jiné části těla a povzdechy či výkřiky.

Význam milostné předehry

Pohlavní akt většinou začíná milostnou předehrou. Partneři se líbáním, objímáním a vzájemným dotýkáním erotogenních zón vzruší, muž dosáhne erekce a u ženy dojde ke zvlhčení vaginy.Při samotném koitu muž vsune ztopořený penis do vaginy, oba partneři pokračují ve vzájemné stimulaci doteky a pohybem proti sobě až k dosažení orgasmu a ejakulaci.

Vstup do podrubriky Orgasmus

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené