Osmý babybox bude v Mladé Boleslavi

Přijde vám taky První máj jako vhodný den k otevření babyboxu? Mně ano. Děti se přece dělají z lásky, i když to někdy dopadne neláskou.

V ulici Boženy Němcově v Mladé Boleslavi u vchodu na dětské oddělení nemocnice otevřeme 1. května v pravé poledne, tedy přesně ve 12 hodin, v pořadí osmý babybox. Vznikl za finanční podpory společnosti UNILEVER ČR a měst Mladá Boleslav, Bakov nad Jizerou, Benátky nad Jizerou, Mnichovo Hradiště, Dobrovice, Bělá pod Bezdězem, Dolní Bousov a Kosmonosy. Babybox finančním darem podpořila taky ZO Odborového svazu KOVO Škoda Auto, Linet, s. r. o. a Limit - reklama s. r. o. Zapůjčením senzačního stříbrného vozu Roomster babyboxům pomůže ŠKODA AUTO a. s., auto se už leští!

Dovolím si rekapitulovat, že osm babyboxů pomohlo dvanácti dětem, přičemž první z nich, otevřený 1. června 2005 v GynCentru v Praze 9, Hloubětíně, přivolal zdravotní personál na pomoc děťátku už osmkrát. To je dost, viďte? V den třetího výročí, tedy 1. června na Mezinárodní den dětí, otevřeme devátý babybox v Nemocnici Sokolov. Bude to už třetí bedýnka financovaná Nadací Jistota Komerční banky. Následovat budou 27. června desátý babybox v Liberci, pak v Ostravě, Frýdku-Místku, Opavě, Příbrami, Nymburku, Kolíně, Kladně, Šumperku... S vyjmenovanými nemocnicemi jsme už smlouvu podepsali nebo je ruka v rukávě.

Ludvík Hess,
předseda OS Babybox pro odložené děti - Statim

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené