Ozdoby z papírů a korálků

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Připravili jsme pro vás podrobný fotonávod na tvoření ozdob z papíru, které můžete mít na vánočním stromečku, ale půvabně vypadají i zavěšené v prostoru.
foto: Budulínek

MATERIÁL A POMŮCKY

bílé čtvrtky nebo jiný tvrdší papír, lepidlo (např. Herkules), oboustranná lepicí páska, špejle nebo párátko, korálky dvou barev a stužka.

POSTUP

Na čtvrtku narýsujte čtyři stejně velké kružnice o průměru 5 až 7 cm. Pokud nemáte po ruce kružítko, obkreslete si kulaté dno skleničky nebo hrnečku. Kolečka vytřihněte a přeložte napůl.

Naneste lepidlo po okraji jedné poloviny kolečka a pomocí špejle do lepidla umístěte korálky jeden vedle druhého.

Stejně postupujte u ostatních koleček.

Korálky druhé barvy nalepte na okraj druhé poloviny kolečka. V místě ohybu nechejte mezi korálky malou mezeru, aby se papír dal ohnout.

Zopakujte u všech koleček.

Napůl slepte dvě a dvě kolečka k sobě tak, aby proti sobě ležely korálky rozdílných barev. Výsledkem budou dvě poloviny budoucí ozdoby.

Na jednom konci stužky udělejte uzel nebo mašličku a pomocí oboustranné lepicí pásky nalepte stužku na vnitřní stranu jedné poloviny ozdoby.

Nakonec slepte obě poloviny k sobě. Dejte pozor, aby proti sobě ležely korálky rozdílných barev.

Hotové ozdoby.

Obměny:

Místo kruhu vytřihněte srdce, ovál, květinu nebo jakýkoliv jiný jednoduchý tvar. Potřete lepidlem celou plochu papíru a posypte směsí korálků. Místo bílé čtvrky použijte ozdobný papír.


Seznamte se: REJKA BALCAROVÁ

fotografka a lektorka kreativních a fotografických kurzů

Experimentuje s mnoha kreativními technikami od drátků, korálků, hedvábí až po fimo. V poslední době se zaměřuje především na cardmaking, scrapbooking a vše kolem práce s papírem. Lektorská činnost, při které může předávat své zkušenosti a zároveň se inspirovat od účastníků kurzů, je pro ni zdrojem energie a nových nápadů.

Fotografické kurzy, které pořádá, pomáhají začátečníkům a „nepoučeným“ nadšencům poznat, co dělá dobrou fotku dobrou, nebát se technické stránky věci a dívat se na svět „fotografickýma“ očima. Má bohatou praxi ve fotografování především jako fotodokumentaristka rodinného a kulturního centra, ale také díky práci na zakázkách z různých zájmových oborů (hudba, volný čas dětí, rodinné akce).

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené