Péče o dítě - batole

Jak pečovat o batole, aby bylo zdravé a šťastné? Organismus dítěte je denně vystavován mnoha útokům. Musí bojovat s vetřelci, jako jsou viry, bakterie, plísně a parazité. Správnou obranyschopnost těla, která nám zajistí obranu před nežádoucími vetřelci, musíme podporovat. Více...

Dcera se nechce mazlit

VÁŠ DOTAZ Mám třináctiměsíční holčičku, která se nechce s nikým mazlit, odtahuje se. Je to v tomto věku normální? Reaguje tak na každého. Její projevy náklonosti jsou kousání a škrábání. Dělá to, když je v dobrém rozmaru, když chce dát najevo... Celý článek »

V koupelně nečíhá strašidlo

Ve vaně s hračkami by roční Emil vydržel hodiny. I tělíčko si nechá namydlit. Jakmile však přijde na mytí hlavy, tak spustí křik. A z celkem pohodové podvečerní chvilky se rázem stává drama, které se den co den opakuje. Je možné tomu nějak zabránit? Celý článek »

Miminko do sauny? Bude zdravé jako buk!

Je vaše miminko permanentně nastydlé? Rádi byste zvýšili jeho imunitu? Pak můžete vyzkoušet saunování, o jehož výhodách se již přesvědčila celá řada rodičů. Také solné jeskyně slibují, že pobyt v nich utužuje zdraví a zahání bacily. Podívejme se,... Celý článek »

Gynekologické problémy holčiček

Svědění, pálení a dokonce i výtok můžeme pozorovat již u holčiček batolecího věku. Abychom se jich vyvarovali, je třeba dbát na zásady správné hygieny a tyto vštěpovat dětem již od malička. Vyčerpávající informace o gynekologických problémech... Celý článek »

Kojit nebo nekojit roční dítě?

Většina odborníků tvrdí, že čím delší kojení, tím pro dítko lépe. Jaká je ale hranice? Existuje vůbec nějaký věk, který by měl kojení ukončit? Nebo snad může maminka kojit dítě, jak dlouho uzná za vhodné? Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jak obléknout batole do zimy?

Tak, aby mu bylo teplo, ale přitom mu nic nebránilo, aby si mohlo pobyt venku dosyta užít. V mokru a ve sněhu je ale třeba počítat s tím, že malý všetečka občas upadne, a je tedy dobré, když jeho oblečení odpuzuje vodu. Zvláště to platí při... Celý článek »

Desatero v péči o dětské zuby

Jak správně pečovat o dětské zoubky, proč se snažit udržovat mléčný chrup v co nejlepším stavu a které zuby se nejvíc kazí? Nejen tyto otázky o by si měli rodiče klást, mají-li mít jejich děti zdravé zuby. Najít správné odpovědi nám pomohl MDDr.... Celý článek »

Péče o dítě – batole

Základem péče o batolátko je správné stravování a pohyb na čerstvém vzduchu. Nevynechávejte proto venkovní aktivity s dětmi i za špatného počasí a v zimě. Organismus je každý den zkoušen a bojuje s viry, bakteriemi, parazity a plísněmi. Měli... Celý článek »

Poznejte své dítě

Chcete poznat dobře své dítě a lépe tak porozumět jeho potřebám a dokázat jej podporovat v jeho vývoji? Zkuste navštívit setkání Klubu rodičů malých dětí. Jeho cílem je ukázat rodičům, jaký význam má individuální rodičovská péče, jak důležité je... Celý článek »

Děti se mohou utopit i v mělké vodě

Léto je spojeno s vodními radovánkami, koupáním a plaváním. Kojenec ani batole ale plavat neumějí. A i když mají za sebou kurzy kojeneckého plavání a vody se nebojí, riziko jejich utonutí to nesnižuje. Spíše naopak. Malé dítě by proto nemělo... Celý článek »

Dětský pokojíček bez chemikálií

Zařizujete dětský pokojík? Pak je dobré vědět, jaké materiály použít a jakých se naopak vyvarovat. Na trhu je totiž velké množství látek, které by zvláště malému dítěti mohly časem ublížit. Celý článek »

Dítě u vody

Druhá nejčastější příčina dětského úmrtí je utonutí. Někteří rodiče dětské hry u vody podceňují a své děti dostatečně nehlídají. Jakmile dítě začne lézt, neměli byste z něj u vody spustit oči. Již několik dětí doplatilo na omyl rodičů, kteří si... Celý článek »

Co přibalit na cestu

Cestování s dětmi je poměrně dobrodružná záležitost a už samo sbalení potřebných věcí je zpočátku trochu věda. Chce to zkrátka promyslet si všechno předem. Záleží na tom, do jakého prostředí a s jak starými dětmi se vydáváte, jaké počasí vás tam... Celý článek »

Psí hierarchie

Kojence a batolata považují psi za bezbranné a podřízené tvory. Existují psi, kteří mají velmi silně vyvinutý pečovatelský instinkt a malé dítě začnou ihned bránit. Jiní psi reagují na malé děti podrážděně a nejistě, možná proto, že nemají s dětmi... Celý článek »

Jak pečovat o mléčné zuby

Názor, že mléčné zuby nepotřebují péči, protože stejně jednou vypadnou, je omyl. „Mléčňáky“ jsou důležité a mají velký význam pro vývoj druhých, stálých zubů. Je tedy potřeba, aby se dítě učilo starat o své zoubky – samozřejmě za pomoci rodičů –... Celý článek »

Naposledy navštívené