Plastové chrastítko JAKUB 31 – 116

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který představuje hlavně pro malé děti závažné riziko a je výrobkem nebezpečným. Plastové chrastítko „JAKUB 31-116“ je tříbarevné, vypadá jako plastový trojhran se 3 kroužky, na kterých jsou na rozdělených osách nasazeny malé chrastící kuličky o průměru 30 milimetrů. Tyto kuličky obsahují další malé kuličky (mnohohrany) z tvrdého plastu, jsou z rozdělené osy lehce odnímatelné.

Vzhledem k tomu, že výrobek je určen pro nejmladší skupinu dětí, lze s ohledem na jejich chování předpokládat, že mohou jednotlivé díly hračky odejmout a při hře spolknout či vdechnout, protože plastový obal chrastící koule nemá dostatečnou pevnost, v místě sváru praská a rozdělí se na dvě části s ostrými hranami. Hrozí tak vážná zranění vnitřních orgánů.

ČOI vydala zákaz prodeje a dále bude vydáno ochranné opatření, které spočívá v zákazu uvádění výrobku na trh, uložení povinnosti stažení výrobku z trhu a z používání a dále povinnost účinným způsobem bezodkladně informovat o nebezpečí ohrožujícím oprávněný zájem osoby, které by mohly být vystaveny nebezpečí plynoucímu z výrobku. 

Zdroj: TZ ČOI

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené