Pleny bez škodlivých látek

Ekologické jednorázové pleny MOLTEX EKO ocení všechny maminky, které hledí na zdraví svého miminka i na životní prostředí. Plenky jsou vyrobené z nejkvalitnější buničiny nebělené chlórem. Jejich povrch tvoří netkaná textilie, která je nejen jemná na dotek, ale také díky revoluční technologii „AirFree systém“ umožňuje lepší cirkulaci čerstvého vzduchu a může tak lépe udržet citlivou dětskou pokožku v suchu.

Jemné a prodyšné, vhodné pro miminka s kožními problémyPleny MOLTEX EKO neobsahují zbytečné deodoranty, barviva, antioxidanty, krémy nebo jiné nepotřebné chemické látky, jsou dostatečně jemné i pro děti s atopickým ekzémem a jinými kožními problémy.

Dvojitá rozvodová vrstva ULTRA-DRY spolu s absorbčním jádrem zajišťuje vysokou nasákavost a rychle odvádí tekutinu z pokožky dítěte. Udržuje tak dokonale suchý povrch pleny při styku s pokožkou. Navíc pohlcuje amoniakové pachy moči, jádro pleny obsahuje čajovník – Tea tree, který je znám svými ochrannými a dezinfekčními účinky. Plenky nejsou po použití nepříjemně cítit, jak močí, tak jakoukoliv chemií.

Díky tvarové a materiálové úpravě plenky zabraňují onemocnění pokožky a snižují riziko vzniku opruzenin. Pleny jsou vybaveny kanýrky zabraňujícími bočnímu prosáknutí a elastickými gumičkami okolo nožiček, které chrání prádlo před ušpiněním při zachování dostatečného pohodlí a volnosti při pohybu dítěte. Navíc mají měkčení v pase, které umožňuje lepší přilnavost k tělu a poskytuje větší pohodlí pro dítě. Zapínání je řešeno praktickým mnohonásobně použitelným suchým zipem, odolným proti oleji či zásypu. Pleny jsou kompostovatelné (kompostování pomocí žížal = vermikompostování).

Kvalita a zdravotní nezávadnost surovin k výrobě plen je pravidelně kontrolována nezávislými laboratořemi, materiál je z více jak 50 % z obnovitelných zdrojů.

Díky tomu, že pleny nejsou běleny, je chráněno životní prostředí již při jejich výrobě. Bělení bylo totiž prokázáno jako zdroj karcinogenu - dioxinu. Znečištění dioxinem je jeden z nejvážnějších problémů dnešního životního prostředí a používáním ekoplen ho lze pomoci snížit.

Tyto plenky zakoupíte v e-shopu www.dolekarny.cz za bezkonkureční cenu .

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené