Plyšová ryba

Plyšová hračka - ryba v. č. 1231S, která byla vyrobena v Číně. Hračka nebyla opatřena varováním omezujícím rizika spojena s jejím použitím, výrobcem, dovozcem nebo dodavatelem a evropskou značkou shody CE. U této hračky, vzhledem k jejím vlastnostem, rozměrům a funkci není pro dospělou osobu zjevné, že hračka by mohla být pro dítě mladší než 3 roky nebezpečná. Hračka není označena grafickou značkou pro varovné označení věkové skupiny dětí, varování není uvedeno žádným jiným způsobem dle požadavků této normy.

Hračka byla shledána nebezpečnou, neboť hrozí nebezpečí spolknutí nebo vdechnutí malých částí.

Při zkoušce pevnosti vsazených očí z tvrdého plastu do plyšové ryby s měkkou polyesterovou výplní se z hlavy ryby uvolnily plastové oči. Pozadí oka je ve tvaru šroubu z tvrdého plastu, který má špičatou ostrou hranu. Hrozí tudíž možnost spolknutí malých částí, které mohou způsobit vnitřní zranění. Po vyjmutí oka z hlavy hračky vznikne otvor, kterým je volně přístupný měkký výplňový materiál.

ČOI zakázala prodej uvedeného nebezpečného výrobku a následně distributor přijal opatření, na základě kterého stáhnul předmětný výrobek z trhu.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené