Po porodu jsem shazovala 40 kilo!

VÁŠ PŘÍBĚH V těhotenství jsem nabrala rovných 40 kilo! V porodnici jsem nechala 16 kg a zbytek byl bohužel to, co jsem si svými chutěmi pracně vyjedla. Dortíčky, zákusky, večer pizza.

Neřešila jsem to, říkala jsem si, hlavně ať je Rozárka zdravá, pěkně přibývá a kila půjdou potom dolů SAMA. No, dneska přiznávám, že jsem se šeredně spletla.

Kila dolů sama samozřejmě nešla ani po šestinedělí, ani po třech měsících. Měla jsem stále „nádherných“ 87 kg.

Jak vy, milé čtenářky, bojuje se svými kily po porodu, anebo jak se vám podařilo je vůbec nenabrat? Napište nám, každý zveřejněný dopis odměníme milým dárkem.

Chodící tank

Připadala jsem si jako chodící tank a pořád zkoušela různé diety, ubírání jídla, ale zase jsem to nepřeháněla, poněvadž stále kojím. Pravda, po půl roce byla dole dvě kila, ale to mi sebevědomí nepřidalo. Spíš jsem si připadala neschopná, že se sebou nedokážu nic udělat. Tak jsem se do toho pustila úplně jinak.

Začínám se sobě líbit

Zanedlouho bude dcerce deset měsíců a já mám dole už 14 kg. Zbývá mi posledních 9 kg do váhy před otěhotněním. Začínám se sama sobě líbit a už nechodím oblékaná jako hastroš. Na to „oplácané tělo“ jsem si nové oblečení kupovat nechtěla.

Za prvé se mi vůbec nic ve velikosti 46 nelíbilo a za druhé – alespoň jsem měla motivaci – když chci chodit v hezkém oblečení, musím si prostě do něho zhubnout.

Moje rovnice

Všichni se mne ptají, jak jsem to dokázala. Co mám za novou dietu. Hrdě říkám, že dietu nedržím, prostě jsem jen změnila stravovací návyky a jedu podle rovnice:

PRAVIDELNÁ STRAVA + PRAVIDELNÝ POHYB = ZDRAVÍ, ŠTÍHLÁ POSTAVA

Jím 6x denně, vyhýbám se mastným jídlům, hutným pokrmům a sladkostem. Přestala jsem sladit, méně solím, hodně piju.

Můj jídelníček

V mém jídelníčku je denně na stole zhruba 500 g čerstvé syrové zeleniny, 250 g ovoce, dvě porce jogurtu nebo kefírového mléka. Jím těstoviny, rýži, bílé maso a ryby.

Kávu s kofeinem jsem vyměnila za obilnou, černý čaj za ovocný nebo zelený a sladké limonády za čistou vodu.

Začala jsem taky sportovat. Našla jsem si druh sportu, pro který jsem se doslova nadchla a který mne tak baví, že na každou hodinu nemohu dospat. Začala jsem dělat ZUMBU. Je to spíš tanec, než sport. Latinskoamerické rytmy, krásná hudba a cvičení 3x týdně mne během měsíce a půl připravilo o 8 cm na obvodu přes boky.

Cítím se úžasně

Nemusím vám vysvětlovat, jak se cítím. Naprosto úžasně. Kromě toho, že si zase začínám připadat krásná a přátelé mne chválí, jak jsem hezky zhubla a sluší mi to, cítím se tak dobře jako snad nikdy ve svém životě.

Nebolí mě žaludek, ztratila se migréna a problémy s trávením, to už ani nevím co to je. Díky tanci přestaly i bolesti v zádech.

Žádné diety

Jestli se chcete zase cítit jako dřív, stačí jen úprava jídelníčku a hýbat se. Žádné nesmyslné, zázračné diety, hladovky, nastřelování hubnoucích náušnic, speciální tabletky. Chce to jen vytrvat, poněvadž úpravou jídelníčku jde váha dolů pomaleji, než při drastické hladovce, kdy se kila rychle shodí a rychle naberou zpátky.

Nevažte se, ale měřte se. A ne každý den.

Všem, kdo se rozhodnete změnit styl svého stravování a věnovat se nějakému sportu držím moc palce a věřím tomu, že výsledky budou brzo vidět.

Hanka

Děkujeme za krásný příběh a mamince Hance posíláme knihu a kosmetiku. Napište nám i vy, milé čtenářky, jak bojujete svými nadbytečnými kily po porodu anebo jak se vám podařilo je vůbec nenabrat.
Každý zveřejněný dopis odměníme milým dárkem.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 4
Obrázek uživatele pajpsa
pajpsa

Přeji dobrý den a dovoluji se připojit k tak aktuálnímu tématu, jako je hubnutí po porodu. Je mi 40 let a mám 3 krásné holky. To moje nejmladší štěstí už slavilo první narozeniny a mých 15kilo navíc je se mnou stále :(! Po prvním porodu ve 20 letech jsem v porodnici nechala vše co jsme v těhotenství přibrala, po druhém porodu kolem 30-tky jsem nabraná kila shodila během pár měsíců a celkem bez práce, ale tentokrát je všechno jinak ( hold věk je věk )!!! Snažím se jíst a pít pravidelně a hlavně zdravě, jelikož stále kojím, i o nějaký ten pohyb se pokouším, ale prostě kila nejdou a nejdou dolů......Měla bych být vystresovaná, naštvaná sama na sebe,.....ale jsem šťastná, že máme krásnou a zdravou holčičku, takže se osobní váze vyhýbám a snažím se užívat každou chvilečku s tím naším pokladem!!! Po pravdě věřím, že až nastoupím do práce a bude takový ten každodenní shon, že ty kila navíc mě snad opustí a kdyby náhodou ne - no tak svět se nezboří! Co souhlasí se mnou někdo????? Krásné a hlavně pohodové dny přeji všem!!!!!Šárka

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den,já v těhotenství přibrala 18kilo,jsou to 2roky a stále mi do původní váhy chybí 6kg.Bylo mi řečeno,že se mi to musí ´´přepnout v mozku´´ protože si podvědomě myslím,že jsem se sebou spokojená a mám se na sebe naštvat.Snažím se obden 40min. cvičit a abych nemusela vařit jiné jídlo pro nás a pro malou,tak sme se naučily jíst zdravěji batolecí stravu-nekořeněnou,málo solenou,nic tučného natož smaženého..Musím se přiznat,že vypiju 1,5l vody-čaje,což je asi málo a taky nejím pravidelně..Navíc maminky co znám a hodně po porodu zhubly,jsou takové nervozní a už jim vadí každý gram navíc-spíš mi připadá,že chtěji,aby je každý chválil.. Já bych sama taky chtěla pochvalu :-) vždyť to zahřeje u srdíčka.A proto holky,co jste zhubly nebo ste se sebou spokojené,tak Vás chválím!! A vydržte! Kája

Obrázek uživatele Vevuš
Vevuš

Eviku - já jsem to měla právě přesně tak... před těhotenstvím jsem řešila každá svoje kila, držela hladovky, shodila za tři měsíce třicet kilo, za pul roku byli zase nahoře,,,prostě jako na houpačce - v těhotenství jsem přibrala tolik, kolik jsem psala ve článku a o to horší bylo zjištění, když kila kojením dolů opravdu nešla a já vypadala hrozně....ke správné životosprávě mne vlastně dovedlo jen to, že KOJÍM a nechci držet drastické diety jako dřív, přijít o mléko. Stejně by dítěti nechutnalo, poněvadž při nadměrném cvičení a dietaření se uvolnuje do mléka kyselina mléčna a všechny možné škodliviny. To jsem nechtěla. řekla jsem si, že na to půjdu takhle i když jsem tomu nikdy nevěřila a jedinou dietou dřív prostě pro mne bylo vyloženě NEŽRAT. takže kvůli dcerce jsem se začala chovat ke svému tělu jinak a je vidět, že mi je za to vděčné, já se cítím líp a kila opravdu jdou dolů. Vašich 10kg ve 38tt je nádherných, větší část necháte v porodnici a těch třech dvou kileček se zbavíte tak, že o tom ani nebudete vědět:) Držím palce s miminkem a ať všechno vychází podle vašich představ.Hanka

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, ja jsem teď v 38tt a přibrala jsem 10 Kg. Jsem zvědavá kolik kg necháme v porodnici, ale doufám, že se na svoji původní váhu dostanu brzy.
Před těhotenstvm jsem vážila 57-60 kg. Semnou je to totiž jako na houpačce....jednou se v jídle krotím, snažím se cvičit, pak mě přepadne žravá a ja se nějakou dobu cpu a cpu...a pak zase brečím, že jsem přibrala a zase žiju "zdravě. Ale ono tom popravdě asi moc zdravé nebude.
Těhotenstvým se ale ve me něco změnilo...změnil se můj postoj k životosprávě, k mému tělu a mé duši.
Toto je moje druhé těhotenství. To první skončila Před 2 rokama zamlklým potratem. Proto, když jsme se rozhodli skosit to po roce znovu, chtěl ajsem dát do toho všechno. Takže jsem po sedmy letech zhasla poslední cigaretu a hurá na to. Povedlo se to hned na poprvé, já měla obrovskou radost, ale také šílený strach aby se minulost neopakovala. Do 4 měsíce jsem nepřibrala nic, trpělal jsem totiž celodenní nevolností. Když se pak můj zlobivý žaludek uklidnil, méla jsme samozřejmě chuť na všechno možné ( miluju hamburgery, hranolky...no prostě vše smažené a nezdravé), ale nějakým zázračným způsobem jsem tomu dokázaal odolat. Můj mozek totiž premýšlí za dva a já po tíhou zodpovědnosti za toho malěho drobečka po kterem moc toužim zdárné odolávám všem nástrahám. Prostě je to nezdravé, můžu mu tím ublíŽit a tečka...a kupodivu to ani není tak tězké. Prostě mám sakra dobrý důvod. Aby jste si nemysleli, že nehřeším vůbec...jednou za opravdu dlouhou dobu dojde i na hranolky, nebo na neco jiného, ale nesežeru toho tolik, dám si jen tak na chuť. Na čem ale opravdu ulítávám je čokoláda...když ji mám, sním ji na posezení celou. Proto si radši žádnou domů nekupuju, nosí mi jí totiž jednou za týden panímáma.
Jinak jsem taky začala jist zeleninu, to dříve nebývalo :-)
Abych to shrnula: pochopila jsem, že o moje tělo se musím starat i pak, když už v něm ten prcek nebude a že to co mu dám mi bude pomalu vracet... takže už žádné hladovky a diety. Budu jist často a málo,hkvalitní potraviny a pravidelně cvičit...to miluju. A hlavně se nebudu svojí váhou tolik stresovat. K čemu mi bude 55 kg, když budu strhaná a nervózní a budu pozorovat kždy svůj faldík. Určite je atraktivnější žena, která je šťastná a spokojená.Tak mi drže palečky ať mi to moje odhodlání vydrží ale hlavně ať se nám narodí krásný a zdravý mimi a pak to všechno půjde samo. A všem přeji krásný a pohodový těhotenství a zdravý drobečky. Eva

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené