Počet dvojčat roste, postýlku MiMi si teď mohou půjčit výhodně

Novorozeneckou postýlku MiMi, kterou profesionálové používají v porodnicích pro péči o čerstvě narozená miminka, si nyní mohou rodiče vícerčat půjčit na doma za zvýhodněných podmínek. Půjčovna tak vychází vstříc demografickému trendu – zvyšování počtu porodů vícerčat. Mezi lety 2001 a 2010 vzrost v ČR počet narozených dvojčat o 63 %.

Od září do konce prosince zaplatí rodiče dvojčat za druhou postýlku 30 % z ceny, rodiče trojčat získají slevu jak na druhou postýlku (30 %), tak na třetí postýlku (50 %). Pokud by si postýlky zapůjčili rodiče čtyřčat, čtvrtou postýlku získají zcela zdarma. Postýlka MiMi je vhodná jak pro péči o donošené novorozence, tak právě pro předčasně narozená miminka a vícerčata s nižší porodní váhou. „Obě dvě miminka položím do postýlek a přemístím je dle své potřeby. Dvojčata mohou být v mé blízkosti a jsou neustále pod mým dohledem a kontrolou. Velkou předností je také tenká matrace, která usnadňuje využití monitoru dechu,“ popisuje Jiřina Burešová z Domažlic, maminka novorozených dvojčátek Jitky a Lucky. „Postýlku bych ostatním maminkám rozhodně doporučila. Poplatek za pronájem není vysoký. Postýlku tím pádem nemusím kupovat, následně skladovat nebo nabízet k prodeji. Navíc je pro počáteční 2 až 3 měsíce nesrovnatelně lepší než klasická dřevěná postýlka, které chybí všechny přednosti postýlky MiMi,“ dodává maminka dvojčat. 

Podle Českomoravské asociace Klubů dvojčat a vícerčat činí aktuálně podíl dvojčat v populaci 4 %. A neustále roste. Zatímco v roce 2001 se v ČR narodilo 1 500 dvojčat, v roce 2007 to bylo už 2 115 a o tři roky později (2010) přišlo na svět 2 446 jedno- nebo dvouvaječných sourozenců. Příčinou je rostoucí počet výkonů asistované reprodukce a také zvyšující se věk matek. Na druhou stranu počty trojčat narozených v jednom roce jsou stabilnější. V průměru se u nás ročně radí 10 až 20 trojčátek. Ale existují výkyvy, například v letech 1996 a 1999 se shodně narodilo 29 trojčat, naproti tomu v roce 2001 „jen“ 11. Narození čtyřčat se dá už považovat za výjimku, v Česku se narodila naposledy v roce 2003. Raritní byl z tohoto pohledu rok 1974, kdy se narodila čtyřčata čtyřikrát.

Více informací najdete na www.prvnipostylka.cz nebo na http://www.facebook.com/PrvniPostylkaMimi. O reálných zkušenostech s novorozeným synkem a postýlkou MiMi si můžete přečíst blog maminky Lucky http://blog2.prvnipostylka.cz/.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené