Podle čeho vybíráte prací prášek pro miminko?

Čekáte miminko, do pračky právě dáváte mini oblečky, ale v tu chvíli se zarazíte: jaký prací prostředek pro toho nejmenšího tvorečka vlastně použít? Stačí trochu lepší prášek, který používáte již roky, anebo je v tuto chvíli dobré sáhnout po zvlášť šetrném přípravku? A máme ho vybírat podle ceny, složení, nebo podle toho, zda byl testován na zvířatech?

Jaké zkušenosti mají naše těhulky:

Těhulka Helena:

Jelikož mám sama dost citlivou pokožku, odjakživa peru i věci pro sebe pouze v pracích gelech, a to jen v těch pro děti nebo s označením Senzitiv. Zatím se mi nejvíce osvědčil Persil. Klasický prášek na praní nepoužívám vůbec.
Co se týká praní věciček pro malého, dodržuji obecnější rady. Mám nastavený prací program se dvojím mácháním, abych prádlo zbavila všech zbytků pracího gelu, místo aviváže dávám dvě lžíce jablečného octa – nesmrdí jako obyčejný ocet a prádlo je po něm příjemně měkké – to se týká hlavně nových bavlněných plen. Ty jsou totiž bez aviváže nebo octa i po vyprání na dotek dost nepříjemné.

Osvědčený recept:
Až bude maličký na světě, mám na praní odolnějších skvrn tip od mé babičky – ta pere prádlo s odolnými skvrnami dodnes v obyčejném jádrovém mýdle, které stojí v drogerii asi 17 Kč. Nastrouhá mýdlo, přidá do něj pár lžic jedlé sody a vodu, špinavé prádlo do téhle směsi přes noc namočí a ráno vypere běžným způsobem.

Těhulka Květa:

Vybírám podle funkčnosti. Jak jsme začali s příkrmy, dětský prací prášek už fleky třeba od mrkvičky nezvládl, i když jsem oblečky předem namočila. Dost mě limituje i cena, ty nejdražší a možná nejúčinnější prostředky si prostě dovolit nemůžu.
Na namáčení zvláště špinavých věcí od jídla mi kamarádka doporučila obyčejné žlučové mýdlo a musím říct, že je dobré. Aviváž jsem přestala používat i na naše oblečení.
Teď jen bojuji s naší náladovou pračkou, která se občas rozhodne, že prát nebude. Tak ji vždycky pohrozím, že půjde na smeťák, a ona se umoudří.

Těhulka Lucka:

Pro mimi ještě neperu, jelikož ještě žádné oblečení nemám. U mě rozhoduje citlivost pokožky mého manžela, proto peru v Jelením slizu, který si sama vyrábím.
Řešení jsem hledala všude, kde se dalo, nakonec jsem je našla na internetu. Jelení sliz používám už přes rok a jsem spokojená, a hlavně manžel už netrpí žádným zarudnutím, svěděním či pálením pokožky.
Pouze na bílé prádlo požívám běžný prací prášek, jelikož na vysoký stupeň Jelení sliz bílé prádlo (ponožky, pracovní trika, prostěradla už nevypere. Anebo vypere, ale zůstane to nevzhledně šedivé.
Na skvrny od čehokoli se mi osvědčilo žlučové mýdlo. Stačí před praním potřít. To jsem ale musela dělat i při praní v normálních prášcích, a že jsem jich vyzkoušela.
Mám ráda voňavé prádlo, proto používám aviváž, která překvapivě manželovi nevadí, takže střídám vůně i značky podle momentální nálady. Obecně platí, že levná značka moc dlouho nevydrží vonět, skoro bych řekla, že se vyvoní už na sušáku.
Jestli takto budu prát i miminkovské věci, opravdu netuším. To rozhodnutí je ještě daleko.

Dvojnásobná maminka Anna (Štěpán 6 let, Alžběta 2 roky)

Hlavní je cena a pak citlivost pokožky mých dětí. Na malého Štěpánka jsem používala prášek pro děti, ale osypal se po něm. Měl vyrážku po celém tělíčku kromě místa, kde měl jednorázové pleny, takže to bylo jasné.
Pak jsem na doporučení kamarádky přešla na tekutý ekologický prostředek, pak už chlapeček neměl ani pupínek.
Když se měla narodit Bětuška, šla jsem ještě dál a našla si skvělou věc – prací ořechy. Děti jsou od té doby úplně v pořádku. Jejich věci ale peru důsledně zvlášť, jen výjimečně přistrčím nějaký Štěpánkův kousek k našemu prádlu.
Aviváž nepoužívám žádnou.

Závěr:
Pro nás veliké překvapení. Naše mladé moderní maminky zcela ignorují reklamu, cenu řeší, jen když je moc vysoká, ale hlavní kritérium výběru je citlivá pokožka jejich miminek či manželů. A největší překvapení?
Hlavní roli hrají tradiční recepty od babiček a kamarádek. Je to i vaše cesta?

20.4.2011 5:53 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist