Polohovací lehátka

Polohovací lehátko, čili křesílko, je vhodné pro děti od narození do 9 kg (asi do 9 měsíců). Výhodou je, že miminko můžete mít vždy tam, kde jste i vy a můžete proto velmi snadno dohlížet na jeho pobrukování či spánek při vaší momentální činnosti. Miminko je tedy s vámi a je v klidu.

Pokud potřebujete odejít pracovat do vedlejšího pokoje, jednoduše vezmete lehátko i s miminkem. Pokud dítě ještě nesedí, je polohovací lehátko vhodné i pro krmení místo židličky. Jednoduše jej zafixujete do pevné polohy a miminko v klidu nakrmíte. 

Většinou je veškeré polstrování odnímatelné a dá se prát, tudíž nemusíte mít při krmení strach, že by lehátko jakkoli utrpělo. Téměř všechna lehátka obsahují dva popruhy na přenášení, boční kloub na úpravu lehátka sed-leh, bezpečnostní pás a upínací systém pro bezpečnost miminka. Lehátko lze zafixovat do pevné polohy nebo využít jako kolébku. Polohovací křesílka lze zakoupit v rozmezí 1200 - 2500 korun.

Některá lehátka mají dokonce i hrazdičku, takže dítě si v ní může hrát s navěšenými hračkami. 

Rada našeho odborníka, Michala Štefaniče, dlouholetého specialisty v tomto oboru: "Při vybírání lehátka dbejte zejména na kvalitní oporu zádíček. Výhodou je, pokud jde materiál lehce udržovat, lehátko bude velmi často znečištěno."

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Luuca
Luuca

Já právě uvažuji o koupi lehátka pro malou. nikolamola: je to lehátko dobré, co jsi poslala? Docela se mi líbí a cena je celkem vpohodě.

Obrázek uživatele Nikolamola
Nikolamola

Já mám konrkétně toto lehátko http://www.babypartner.cz/babybj%C3%B6rn/lehatka/lehatko-babybj%C3%B6rn-balance-soft-rust-orange---darek-zdarma---hrazdicka-na-lehatko-60-005024.htm a jsem sním spokojená. Tak ja se tu píše, když potřebuju něco dělat: uklízet, vařit, dítě vemu přesunu zamnou do místnosti, a nebřečí, že mě nevidí :) je semnou.. to je super a taky na krmení to je fajn.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené