Pomozte rodinám postiženým záplavami

Pomozte prosím rodinám s malými dětmi, které letos postihly povodně!

Zapojte se do naší sbírky „Babyweb pomáhá rodičům a dětem“, která až do 19 hodin probíhá v Praze 5 na Náměstí Kinských,hned vedle vstupu do Kinského zahrady a parku.

Pomozte rodičům malých dětí, kteří přišli o všechno! Přineste cokoliv z níže uvedeného seznamu (ideálně celá balení kvůli snadnějšímu převozu):

- Plenky jednorázové i látkové
- Vlhčené ubrousky
- Sušená mléka a kaše
- Lahvičky, savičky, dudlíky
- Dětské výživy a příkrmy (nejlépe balené v plastu, pokud bude možné)
- Podložky na přebalování
- Dětské repelenty
- Dezinfekční ubrousky, gely
- Krémy na opruzeniny
- Kojící vložky do podprsenek

Nabízíte nějaké věci pro děti? Můžetře i prostřednictvím našeho diskusního fóra.


Během prvních minut po poledni se na sběrném místě na náměstí Kinských objevil překvapivý počet plen, dětských mýdel a podobně. Přicházejí maminky s dětmi, ale i tatínkové. Spoustu věcí darují i jednotlivé firmy. Jen tak dál! Děkujeme.

Chceme poslat cílenou pomoc malým dětem a jejich rodičům, proto například balenou vodu či Savo přenecháváme profesionálním humanitárním organizacím.

Jsme v přímém kontaktu se starosty postižených obcí a podle jejich informací existují v Mníšku, Frýdlantu, Chrastavě, Višňové, Bílém Kostelu, Hrádku nad Nisou, Jánské, Jetřichovicích, Raspenavě a dalších obcích stovky rodin s malými dětmi, kterým povodeň vytopila nebo zničila jejich dům. Pomoc tak velmi potřebují. Děkujeme.

Připravujeme reportáž ze sbírky i z rozvozu pomci jednotlivým rodinám.

Věci, které se podaří díky sbírce shromáždit, hned ve středu 11. srpna osobně rozvezeme přímo do postižených obcí a ve spolupráci s krizovými štáby předáme starostům, v menších obcích přímo postiženým rodinám.

Potřebujeme dobrovolníky i auta!
Hledáme dobrovolníky, kteří nám pomohou s organizací sbírky v Praze i jejím rozdělováním na jednotlivých místech. Zároveň hledáme i auta s řidiči (typově dodávky nebo skříňový nákladní automobil), která sbírku rozvezou.
Kdo máte tento den čas a chuť, hlaste se prosím na emailu redakce nebo na tel. čísle: 226-202-280.

Sbírka je vzhledem k našim možnostem organizována pouze v Praze. Pokud chcete pomoci a nejste z Prahy a okolí, pošlete prosím peníze některé z prověřených humanitárních organizací – např. ADRA, Člověk v tísni atd.

Pomáhá i Bazárek
Máte-li doma již nepotřebnou postýlku, podložku, oblečení anebo i hračky, prostě vše, co ti nejmenší mohou potřebovat, NABÍDNĚTE ZDARMA tyto věci pomocí našeho Bazárku Babywebu.

Děkujeme
Vaše redakce Babyweb.cz

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené